Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář
16.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Tragikomedie o tom, co všechno se za jediný večer může odehrát v obyčejné hospodě.

Hra Jima Cartwrighta z roku 1989 je mimořádnou hereckou příležitostí pro dva herce – muže a ženu. Odehrává se v průběhu jednoho večera v průměrné venkovské hospodě. 
Ačkoliv ve hře vystupuje 14 postav včetně ústřední dvojice majitelů hospody, všechny jsou hrány dvěma herci. Hostinský a hostinská obsluhují své hosty, občas ze scény na chvíli odejdou, aby se jejich představitelé proměnili v celou řadu dalších postav nejrůznějšího stáří: mladý pár, který se právě rozhodl se vzít; osamělého staršího muže, kterému zemřela žena; manželský pár, kde žena je ta dominantní osobnost a její muž ten slaboch v páru… 
Všemi těmito malými příběhy obyčejných lidí se prolíná příběh hostinského páru, který postupně vychází na povrch a vrcholí v závěrečné emocionální scéně. Za usměvavou skořápkou přátelských hostinských se skrývá obrovská bolest a jejich zdánlivě přátelské škádlení ukrývá nenávist a mnoho nevyslovených citů. 
Hry Jima Cartwrighta jsou nepřetržitě uváděny po celém světě, získaly nespočet ocenění. Byly přeloženy do 30 jazyků. Hru „Dva“ uvedlo v premiéře prestižní londýnské divadlo The Young Vic a autor za ni v roce 1989 získal cenu deníku The Manchester Evening News pro nejlepší novou hru. Jim Cartwright své hry i režíruje – coby režisér debutoval v divadle The Royal Exchange Theatre v roce 1995.

Touto inscenací zakončuje divadelní soubor AMADIS „desetiletku“, v níž průběžně nastudoval a uvádí na divadelních prknech trilogii her o úplně obyčejných lidech - „Plný kapsy šutrů“ (2008), „Smíšené dvouhry“ (2011) a „Dva“ (2017). Ačkoli jejich hrdinové jsou úplně všední lidé, jejich příběhy jsou naprosto neobyčejné – silnější než všechna hollywoodská dramata dohromady.

Autor - Jim Cartwright
Původní název - Two
Překlad - Hana Kučerová
Hrají:
Hostinská – Radka Schardová
Hostinský – Josef Širhal
Režie - Tomáš Hradil j.h.
Délka představení 70 min.

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 19:00

Plakát s programem Café Práh na březen 2019

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00