Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář
05.11.2018

FB událost

Cestovatelský stand up o tom, jak jsem změnil názor na jednu známou zemi.

O Thajsku jsem měl jen to nejhorší mínění. Myslel jsem si, že člověk mé nátury (tzn. s těžkým odporem k turistickému kýči a davům) v takhle prohnilé zemi vydrží maximálně týden. Nakonec jsem tam zůstal šestkrát tak déle … Proč?

Možná proto, že každý kout Thajska je trochu jiný a když se člověk vydá tím správným směrem, narazí na úžasná místa a skvělé lidi. Na severu totiž nemají přeplněné pláže a bezskrupulózní obchodníky. Místo toho tam najdete prima majitele hostelů, jeskyně, kaňony a jiné lákavé věci.

Určitě kvůli jídlu. Ještě dnes se v noci budím s poslintaným polštářem, protože se mi zdálo o Pad thai, Somtamu, kari, exotickém ovoci …

Snad i kvůli tomu, že život na cestě může být pohodlný a bezstarostný. Aspoň na místech, kde je vše na dosah ruky a nestojí mnoho. Jistě, že takový život začne pravověrného dobrodruha časem nudit, ale je fajn si jej vyzkoušet.

A rozhodně kvůli atmosféře cestovatelské křižovatky. Thajsko je pro mnohé branou do Jihovýchodní Asie. Jestli někde chcete potkat každý den kolegu cestovatele, s kterým se vydržíte bavit téměř do rána, jste tu na správném místě. Ať už jsem dobrovolničil dva týdny v Bangkoku nebo se toulal okolo metropole digitálních nomádů – Chiang Mai – vždycky bylo okolo dost zajímavých podivínů i skvělých kumpánů.

Připadá vám to na mě až podezřele pozitivní? Nebojte, dostanem se i k turistickým úletům nebo bojůvkám se zákeřnými pouličními čokly. Aby to nebylo podezřele sluníčkové, protože každá země má svá pro i proti.

Přijďte, pozvěte kamarády a udělejte si na Thajsko vlastní názor.

KDO TO MÁ NA SVĚDOMÍ:

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady zahorami.cz/za-hory-za-doly/
Další přednášky pak na zahorami.cz/prednasky

Místo: Kavárna Cena: 80 Kč Čas: 20:00

Plakát Café Práh s programem na duben 2019

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00