Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Kazachstán - země divů a Nebeských hor

Datum: 09/04/2024Čas: 19:00Místo: SálCena: 0 Kč Kategorie: Přednášky

" Kazachstán - země divů a Nebeských hor"
Přednáší: Roman Janusz

"Fascinující krajina jižního Kazachstánu je pokladnicí panenské přírody, která překvapí nepředstavitelnou pestrostí. Multimediální projekce expediční skupiny Gorole přináší tradičně nezapomenutelný zážitek plný působivých fotografií a videí, podmanivých scenérií z ptačí perspektivy, autentické hudby a poutavého vyprávění.
***
Nesmírně malebná jižní část Kazachstánu se zcela vymyká tradičnímu pojetí země nekonečných stepí. Jako procházka rajskou zahradou neustále nabízí nové dechberoucí obrazy. Monumentální zeď čtyřtisícových ledovcových vrcholů se jako přízrak zvedá pár kilometrů za dvoumilionovou metropolí Almaty. Pohádkové scenérie pohoří Ala-Tau ovládly žebříček nejkrásnějších zákoutí během našich cest. Step na úpatí hor rozrývají hluboké soutěsky, kterým dominuje Grand Canyon Střední Asie – kaňon Šaryn. Od tyrkysových Kolsaiských jezer sestoupíme ke zpívajícím písečným dunám a hýřícím barvami skalám Aktau v národním parku Altyn-Emel. Jak (ne)dostat pokutu v přísně střeženém zapovědníku, jak se dostat na štít Sovětů, jak přežít lavinu a amputační brody, to vše a mnoho dalšího vás naučím na své besedě! "

Vstupné dobrovolné.

 

Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00 |  Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00