Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář

Kalendář akcí Café Práh

V tomto měsíci je 32 akcí v kalendáři.

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 01.11.2018

FB událost ZDE.

Koncert spojený s vernisáží 11 unikátních fotoobrazů z bookletu alba Bleděmodré město. Výstava potrvá do 22.11. Autor fotografií David Konečný. První koncert s novým bubeníkem Vladimírem Třebickým.

Písně kapely doplní poezie brněnských básníků. Víc o kapele na www.nevermore.cz

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 02.11.2018

FB událost ZDE.

Appalačská stezka 2018 - překvapivě náročných 3500km pěšky po nejstarší dlouhé trase v USA

Appalačská stezka je nejstarší a nejpopulárnější dlouhá trasa v USA. Její tradice sahá přes 80 let zpátky a bílá značka se v Americe stala symbolem dobrodružství.

Na první pohled jde o nejlehčí z trojice nejdelších světových pěších tras - výborné značení, nadmořská výška jenom párkrát přeleze 2000m, každých zhruba 15 km jednoduchý přístřešek pro přenocování, snadné zásobování a možnost zaskočit si téměř každou druhou noc přespat do civilizace, tisíce lidí, kteří se každý rok pokouší trasu zdolat v jednom kuse a k tomu hromady podivínů. Přesně všechno tohle mě vždycky odrazovalo. Jenže potom jsem si prošel oba delší a těžší treky ze slavné trojice a přišlo mi hloupé nad AT ohrnovat nos, když jsem ho nezažil na vlastní kůži. Tak jsem se do něho pustil.

Ano mohlo to být jednoduché, kdyby letos východ USA nezažil netypicky chladné jaro s pěti sněhovými bouřemi... kdybych měl víc času a šel to obvyklých 5-7 měsíců a né 3... kdyby šílené převýšení nedevastovalo moje kolena... kdyby stezka byla stezka a ne hromady kamení, bažiny a potoky... kdybych nebyl tak rychlý a nenechával všechny přátelé za sebou jen co jsme se poznali... kdyby... na kdyby se nehraje a skutečnost byla intenzivní, náročná a nakonec i krásná! Přijďte na moje promítání nasát atmosféru dlouhého treku a báječných bláznů kolem něj.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 05.11.2018

FB událost

DS Dialog informuje o dnešní 5.11. změně programu:

Dobrý den, velice se omlouváme, ale bohužel musíme dnes udělat změnu v programu z důvodu nemoci. Doufáme, že Vás tato změna neodradí a všechny Vás dnes v Café Práh uvidíme. Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit. https://www.facebook.com/events/1728764713916466/

 

Místo: Kavárna Cena: 80 Kč Čas: 20:00Datum: 05.11.2018

FB událost

Cestovatelský stand up o tom, jak jsem změnil názor na jednu známou zemi.

O Thajsku jsem měl jen to nejhorší mínění. Myslel jsem si, že člověk mé nátury (tzn. s těžkým odporem k turistickému kýči a davům) v takhle prohnilé zemi vydrží maximálně týden. Nakonec jsem tam zůstal šestkrát tak déle … Proč?

Možná proto, že každý kout Thajska je trochu jiný a když se člověk vydá tím správným směrem, narazí na úžasná místa a skvělé lidi. Na severu totiž nemají přeplněné pláže a bezskrupulózní obchodníky. Místo toho tam najdete prima majitele hostelů, jeskyně, kaňony a jiné lákavé věci.

Určitě kvůli jídlu. Ještě dnes se v noci budím s poslintaným polštářem, protože se mi zdálo o Pad thai, Somtamu, kari, exotickém ovoci …

Snad i kvůli tomu, že život na cestě může být pohodlný a bezstarostný. Aspoň na místech, kde je vše na dosah ruky a nestojí mnoho. Jistě, že takový život začne pravověrného dobrodruha časem nudit, ale je fajn si jej vyzkoušet.

A rozhodně kvůli atmosféře cestovatelské křižovatky. Thajsko je pro mnohé branou do Jihovýchodní Asie. Jestli někde chcete potkat každý den kolegu cestovatele, s kterým se vydržíte bavit téměř do rána, jste tu na správném místě. Ať už jsem dobrovolničil dva týdny v Bangkoku nebo se toulal okolo metropole digitálních nomádů – Chiang Mai – vždycky bylo okolo dost zajímavých podivínů i skvělých kumpánů.

Připadá vám to na mě až podezřele pozitivní? Nebojte, dostanem se i k turistickým úletům nebo bojůvkám se zákeřnými pouličními čokly. Aby to nebylo podezřele sluníčkové, protože každá země má svá pro i proti.

Přijďte, pozvěte kamarády a udělejte si na Thajsko vlastní názor.

KDO TO MÁ NA SVĚDOMÍ:

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady zahorami.cz/za-hory-za-doly/
Další přednášky pak na zahorami.cz/prednasky

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 06.11.2018
Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 06.11.2018

FB událost

Koncert Lady Šimíčkové v hudebním doprovodu Ivo Cicvárka a bubenice Ester Švábkové. Hostem večera bude akustická hudební skupina Choroši | www.chorosi.cz

Zazní písně z alb "Hotel v tiché ulici" i z desky "Soukromé písně" Více informací na webu | www.ladasimickova.cz

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 07.11.2018

FB událost

Nezapomínejme na Evropu

Žijeme na nejbezpečnějším kontinentě na světě, kde se těšíme z demokracie, kterou bereme jako samozřejmost. Ale co když Evropa tak trochu usnula na vavřínech? Na přednášce s následnou diskuzí 7. listopadu od 19:00 v Café Práh vám představíme nejpalčivější témata současné Evropy, která napínají hranice demokracie a dodržování lidských práv.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 08.11.2018
Místo: Malý sál Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 08.11.2018

FB událost

Ne každý na světě má možnost se v zimě ohřát, usínat, aniž by slyšel výstřely za svým domem, nebo měl jistotu, že se mu syn v uniformě vrátí z práce domů. Těžko si uvědomit, že necelých 2000 km od nás, boje stále probíhají.

Podělíme se s Vámi o příběh dvou bláznivých blondýnek, které se vydaly až na Donbas. Nebojte, není to začátek špatného vtipu, nýbrž začátek skvělého dobrodružství.

Seznámíme Vás s aktuální situací na východní Ukrajině a jak lze pomoci vlastními silami. My jsme ty naše použili třeba při krocení aku-vrtačky, či sekyry. Dětské objetí, opětovaný úsměv a také místní kvas pak pro nás byly dostatečnou odměnou a energií na další den.
Celou cestu nás doprovázela euforie, radost, smích, úzkost, strach, a především skvělí lidé se stejným cílem - pomáhat s Chuťí. Zkrátka, nechali jsme tam kousek sebe a mělo to smysl!

Místo: Sál Cena: 120 Kč Čas: 19:00Datum: 09.11.2018

FB událost

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách se vydal na další neskutečnou cestu. Tentokrát s tuktukem z Bangkoku domů.

Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomík pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem přes půl světa. Projel tak 13000 km přes Thajsko, Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Bulharsko... až jej přesně do roka a do dne dotlačil do České republiky.

O tom, že to jde, když se chce, jak vypadá úplné dno nebo rok na takové dobrodružné cestě a mnoho barvitých historek plných neskutečných situacích, nabídek k sňatku, útěků před slonem, příšerných indů ale i nádherného Íránu vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví za doprovodu fotografií a videí promítaných na plátně.

Kdy: 9. listopadu od 19:00
Kde: Café Práh / BRNO
Délka vyprávění: 90 minut
Cena: 120,-Kč

VSTUPENKY:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/13787-tuktukem-z-bangkoku-domu-s-tomikem-na-cestach

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 10:00Datum: 10.11.2018

FB událost

Zpíváš? Hraješ na nějaký nástroj? Teprve začínáš a píšeš písničky, které ještě nikdo pořádně neslyšel? Je tu další předkolo pěvecko-hudební přehlídky interpretace a tvorby písniček - BRÁNA - pro děti do 18 let. Seber odvahu a přihlas se!

Víc na webu

Místo: Sál Cena: 150 Kč Čas: 18:00Datum: 10.11.2018

FB událost

21. ročník festivalu akustických folkových kapel. :-)

Program:
Naslouchej mandarinkám (Brno)
Ořešák (Brno)
Dejá vu (Brno)
Jauvajs (Praha)

Ceny vstupenek: na místě 150 Kč, pro děti 60 Kč.
Předprodej z technických důvodů zrušen.

http://www.oresak.cz/folkovy-orisek/

Po skončení programu přibližně od 22:00 hod následuje jam session.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 11.11.2018

FB událost

Večer s gospelovými songy a slovem Davida Kubíčka. Nabízíme možnost přímluvné modlitby nebo rozhovoru o vašich problémech. Na závěr pak můžete posedět s přáteli v kavárně.

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 12.11.2018

Dva manželské páry, realitní agent, návštěva maminky a rozepsaná kniha. To vše pod jednou střechou. Může to fungovat? Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí…

Autor: Pam Valentine
Režie: Vojtěch Orenič
Dramaturg: David Drozd
Překlad: Martin Fahrner
Scéna a kostýmy: Vojtěch Orenič
Hudba: Jakub Pachol
Realizace scény: BUŤA create

Osoby a obsazení:
Jack Cameron: Jaroslav Hemala
Susie Cameronová: Eva Jakubcová
Mark Webster: Zdeněk Stávek / Přemysl Hnilička
Simon Willis: Petr Vyskočil
Flic Willisová: Veronika Vítková
Marcia Bradshawová: Jitka Malíčková / Ivana Šmardová
Strážný Anděl: Klára Šťastná / Silvie Čechová

Web divadla ZDE.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 12.11.2018

Přednáší Lukáš Lacko a Maja Šviriková.

Ultimate fail survivors

Hovorí sa, že keď sa otvoríte svetu, svet sa otvorí aj vám. Lukáš a Maja si myslia, že je to naozaj pravda. Možno až príliš doslovne... Na cestách vás naozaj čakajú úžasné zážitky, no občas aj o niečo menej úžasné patálie. Avšak nie je náhodou práve o tom to pravé dobrodružstvo?

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 13.11.2018

FB událost

Cyklus cestovatelských besed v brněnském Café Práh pořádaných CK Kudrna běží letos od 31. 10. 2017 až do 27. 3. 2019 téměř každé úterý. Začátek vždy v 18:30 (pozor, změna oproti letům předchozím!), vstupné dobrovolné!
Celý program naleznete zde: http://www.kudrna.cz/promitaniBrno

13.11.2018 se můžete těšit na Roberta "Baziho" Baziku:

Království Mustang je jiný Nepál, než jaký ho znáte, či jak si jej představujete. Malé zapomenuté nepálské království na pomezí s Tibetem, patří k jednomu z posledních míst na naší planetě, kde se zachovala unikátní kultura Tibetského Buddhismu chráněná po staletí vysokou hradbou Himálaje se svými osmitisícovými vrcholy Annapurnou a Dhaulághirí. Byla to právě odlehlost a nedostupnost, díky které nepálský král uznával Mustangu status nezávislého království až do roku 2008. Zároveň však král nepovolil jedinému cizinci vstoupit na toto území až do roku 1991. Hlavní město království,LoMantang, úzkostlivěobehnánmasivními hradbami, je se svými 800 obyvateli patrně nejmenším hlavním městem světa.
Stojím v horském sedle nad městem a rozhlížím se po okolních vyprahlých pláních zdejší vysokohorské pouště, které dekorujína obzoru jen zasněžené štíty Himálaje. Všechna ta bizarní podívaná hraje pestrou paletou barev, přesto marně hledám úrodný kout, na kterém by s úlevou spočinul můj zrak. Tak tohle je ten Mustang! Krutý, nepokořitelný, hrdý a spravedlivý. A právě toto území si před staletími zvolily pro svůj život tři tisícovky obyvatel, spolu se svými syny, jaky, kláštery a buddhistickou touhou po štěstí všech bytostí světa. Poslední král Mustangu zemřel v roce 2017 a nový již nebude zvolen. Království Mustang však stále žije, navzdory všem nástrahám příchodu nových pokrokových časů.

Přijměte pozvání na putování tímto unikátním koutem světa úžasných lidí a nekonečně krásné přírody.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 13.11.2018

FB událost

Zakázané filmy | snímky, které si je potřeba v dnešní době připomínat. Projekce na velkém plátně u kávy přímo v kavárně Café Práh. Vstupné dobrovolné.
------------------------------
Skřivánci na niti
Československo, 1969, 90 min
Režie: Jiří Menzel
ČSFD 85%
https://www.csfd.cz/film/6669-skrivanci-na-niti/prehled/
--------------------------------
SKŘIVÁNKY NA NITI natočil v roce 1969 Jiří Menzel na motivy povídek z knihy Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet (1965). Dvacet let zůstal film uzavřen v trezoru, protože odkrýval skutečnosti padesátých let, jež měly zůstat skryty. Jeho děj se odehrává v kladenských ocelárnách, kam byli posíláni na brigádu "političtí provinilci" (živnostníci, intelektuálové i lidi pevní v náboženské víře). Vedle nich pracují na šrotišti i ženy a dívky, uvězněné za pokus o útěk za hranice, tzv. "kopečkářky". Celý film je jediným pásmem paradoxních, někdy groteskních, jindy lyrických situací. Adekvátně zachycuje Hrabalovu snahu přenést na čtenáře - a nyní i na diváka - vzrušení z nevyčerpatelnosti a krásy života, překonávajícího i ty nejhorší překážky v době bezohledné a prolhané diktatury, kterou současně zdánlivě nenápadně, leč rozhodně odsuzuje.
--------------------------------
Další projekce:
13.11./út/Zakázané filmy – Ucho (90 min, 1970)/projekce/café/20:00/0,-
22.11./čt/Zakázané filmy – Všichni dobří rodáci (115 min, 1968)/projekce/café/20:00/0,-

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:30Datum: 14.11.2018

FB událost ZDE.

Pořádná nálož improvizačního humoru!
Zahájení sezony 2018/2019! Budeme odpočatí a plní síly!

Rezervace místa za 80 Kč, na místě na poslední chvilku zadní řady za dobrovolné vstupné.

Víc na webu ZDE.

 

Místo: Sál Cena: 150 Kč Čas: 19:00Datum: 15.11.2018

FB událost

DIVADLO KOMEDIOGRAF
DIVADLO JEDNOHO AUTORA

Luboš Balák :

POKUS O VYTVOŘENÍ OSOBNOSTI ZE SEBE SAMA
(poctivá komedie pro silnější nátury)

Je to opravdu tak těžké být osobností, které si lidé váží? Proč kolem nás není vůbec NIKDO? Nikde nikdo o koho by se dalo opřít. Nikde nikdo o koho by se dala opřít třeba jen lopata, aby vzápětí nebyla ukradena.

Robert Mikluš alias Jožin toho má dost a rozhodl se pro nás všechny vyrobit osobnost ze sebe sama. V přímém přenosu. Abychom mohli být v Česku konečně na někoho hrdí. Originální a poctivá komedie ze současnosti. Délka představení 80 minut.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 19.11.2018

FB událost

Víc na www.dsdialog.cz

O představení

Hra plná humoru a přitažlivé hravosti. Hra bez hranic. Hra žonglující se slovy. Hra o štěstí, o životě, o snech, ale i smrti. Hra Miloše Macourka napsaná v roce 1967 pro Divadlo Na zábradlí.
Především však hra originální, velice vzrušující, ba dokonce jemně uspávající. Hra morálně nezávadná a velice lechtivá. Hra plná nemalé filozofické hloubky, nezávazných žertíků i bezuzdného veselí, která nechce nic víc, než to - pobavit, dát zapomenout. Račte vstoupit!

 

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 19.11.2018

FB událost

Kolenem - acapella rhythm & blues. Brněnský vokální kvintet zpívající zcela bez nástrojů písně od doo-wopu až k blues, známé i neznámé melodie, písně houpavé, swingující, pomalé i rychlé.

Víc na webu www.kolenem.cz

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 20.11.2018

FB událost

Cyklus cestovatelských besed v brněnském Café Práh pořádaných CK Kudrna běží letos od 31. 10. 2017 až do 27. 3. 2019 téměř každé úterý. Začátek vždy v 18:30 (pozor, změna oproti letům předchozím!), vstupné dobrovolné!
Celý program naleznete zde: http://www.kudrna.cz/promitaniBrno

20.11.2018 se můžete těšit na Gabrielu Veselou:

Během naší malé ochutnávky navštívíme ostrovy ležící vysoko nad polárním kruhem. Ostrovy, kde se pod sněžnými štíty velehor rozprostírají nádherné fjordy s písečnými plážemi a rybářskými domky. Přesuneme se také na jih do nejvyšších pohoří Skandinávie, které jsou domovem hor, ledu, náhorních plošin, jezer, vodopádů a divokých řek. Kromě přírodních krás této severské země nezapomeneme ani na její další skvosty - chlupaté chaloupky, dřevené kostelíky a královská města.

Místo: Sál Cena: 80 Kč Čas: 19:00Datum: 21.11.2018

FB událost

Kyrgyzstán: Trochu jiný mainstream

Cestovatelský stand up o nejoblíbenější zemi střední Asie.

Stačí pár dní v některém z kouzelných údolí abyste zjistili, proč je Kyrgyzstán tak oblíbenou destinací. Zasněžené velehory, všudypřítomní koně a doliny posypané květy lákají turisty ze všech koutů světa. Naštěstí největší horskou atrakcí je zde stále blbec s pořádným batohem a jen pár kroků mimo hlavní trasy máte všechny přírodní poklady sami pro sebe. Obchodní jednání se vedou pěkně v jurtě při čaji, zatímco venku se chystá beraní hlava k večeři, malý klučina na koni zahání stádo, panímáma dojí kobylu, ze skály se houpe mršina jaka… Zkrátka žádný mainstream.

KDO TO MÁ NA SVĚDOMÍ:

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady zahorami.cz/za-hory-za-doly/
Další přednášky pak na zahorami.cz/prednasky

Místo: Sál Cena: 300 Kč Čas: 19:00Datum: 22.11.2018

FB událost

Nenechte si ujít vystoupení skvělé kapely D.U.Bmusic :).
https://www.facebook.com/DUBmusic-198586683082/

Opět se můžete těšit na nevidomé průvodce a malé občerstvení!

Co vás vlastně na koncertě čeká?
Po příchodu do sálu a odložení věcí v šatně se vás ujmou nevidomí průvodci, kteří vás uvedou na Vaše místo. V sále už bude tou dobou panovat neproniknutelná tma, takže jejich pomocnou ruku jistě oceníte. Tma bude panovat po celou dobu koncertu - prosíme, vyvarujte se používání mobilů, i malý displej dokáže rozsvětlit celou místnost a zkazit tak zážitek ostatním přítomným. Hudební show D.U.Bmusic si tak intenzivně vychutnáte jen jedním smyslem - sluchem! Po koncertě se pak můžete těšit na malé občerstvení :)

V tomto roce jsme se rozhodli podpořit školu pro výcvik vodících psů pod záštitou VODICÍ PES, z. s. s 18tiletou tradicí. http://www.vycvikvodicichpsu.cz/

I vaši účastí na koncertě podpoříte výcvik vodících psů pro zrakově postižené osoby.

Koncert začíná v 19:15, ale prosíme vás o dřívější příchod, aby usazování nevidomými průvodci probíhalo hladce:).

Lístky je nutno telefonicky rezervovat na čísle 604 104 417.
Po telefonické rezervaci obdržíte pokyny k platbě.
Cena vstupenky je 400,-kč.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 22.11.2018
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 23.11.2018

FB událost

Huayhuash trek patří mezi deset nejkrásnějších treků na světě. Kombinace nádherných ostrých štítů s lagunami neuvěřitelných barev dělá tento trek nezapomenutelným. A přesto sem prakticky nikdo nejezdí. Machu Picchu je nejznámější památkou Jižní Ameriky a je snem mnohých cestovatelů. A přestože je toto místo opravdu magické a opředené mnohým tajemstvím, může spoustu návštěvníků zklamat. Povídání o trekování neznámým Peru a jeho kontrastech aneb Nikdy nevěř místním!

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 26.11.2018

FB událost

Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas.
www.prkno.net/zakazane.php

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 26.11.2018
Cestujeme dnes po celém světě, ale mnohdy zapomínáme na krásná místa v našem okolí. Pro mě osobně patří mezi skvosty naší planety také Jeseníky. Uvidíte evropsky výjimečnou a bohužel také mizející krásu, jedinečné scenérie hor a vzácné záběry a videa ze života divokých zvířat. Prostor bude na aktuální témata kůrovcové kalamity, ničení horských lesů intenzivními těžbami a naší snahy o jejich záchranu a změnu.  Přednáší O. Bačík.

FB událost zde:

https://www.facebook.com/events/282136055746428/

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 27.11.2018

FB událost

Cyklus cestovatelských besed v brněnském Café Práh pořádaných CK Kudrna běží letos od 31. 10. 2017 až do 27. 3. 2019 téměř každé úterý. Začátek vždy v 18:30 (pozor, změna oproti letům předchozím!), vstupné dobrovolné!
Celý program naleznete zde: http://www.kudrna.cz/promitaniBrno

27.11.2018 se můžete těšit na Tomáše Vaníčka:

Pojďte s námi navštívit zemi ohňů, zemi, kde vytékají z pod jejiho povrchu naftové prameny a kde hoří snad i voda. Zemi, kde se kloubí dědictví Osmanské a Perské říše s postsovětským odkazem. Ázerbájdžáj je zemí plnou kontrastů. Potkáte zde kodrcají rezavé 30 let staré žigulíky po prašných cestách a o kousek dál se prohánějí vozy formule 1 po moderním okruhu. Majestátné horské štíty svým věhlasem podobné horám v sousední Gruzii, ale zatím zcela bez turistů. Okouzlující krajina, která turistu vezme za srdce stále ještě nese trauma z prohrané války o Národní Karabach.

Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 27.11.2018
Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 11:35Datum: 28.11.2018

FB událost

Nová přednáška Pavel Svoboda Photography ze tří cest na Island, během kterých strávil na tomto magickém ostrově úžasných osm měsíců!

Island je každé léto zaplaven turisty, přesto nacházíme místo, kde téměř dva týdny pěšky putujeme pustou severskou krajinou za řevu ptáků a pronásledováni polárními liškami. Vydáme se na mystický poloostrov Hornstrandir, místo, o kterém i sami Islanďani usoudili, že se tam nedá žit! Pokračuji sám stopem islandským vnitrozemím, kde nacházím uprostřed ostrova termální jezírko snů! :)

Island představím i pohledem do mého cestovatelského pravěku, který mně totálně změnil život - půlroční studium na Islandu. V rámci této severské trilogie se vydáme i v zimě do Grónska či na úžasné Lofoty v podzimních barvách! Večer pro milovníky drsného severu :)

Vstupné v předprodeji 100 Kč / na místě 120 Kč.

Předprodej vstupenek: https://www.smsticket.cz/vstupenky/14068-island-brno-pavel-svoboda

www.photo-svoboda.cz

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 29.11.2018

FB událost

Pro velký zájem podruhé v Brně!

Těšte se na poutavý příběh, který vás provede Novým Zélandem od jihu k severu. Překonáme spolu dlouhá údolí, hřebeny hor, přebrodíme spoustu řek, potká nás pár tropických cyklónů, jedno malé tornádo a to celé na vzdálenosti více než 3000 km. Pěšky.

TeARAROA se také pyšní celkovým převýšením více než 100 km, a tím se právem řadí mezi nejobtížnější treky na světě. Ano, místo toho jsem mohl 12x vyšlápnout Everest. Hustý.
A jak to zvládnout bez řádného tréninku? (Zvedání půllitru se prý nepočítá.) Stačí si na krosnu připnout ukulele a celou cestu brát s nadhledem. Po 4 měsících putování jsem si jen potvrdil, že žádný problém není tak velký, aby se nad ním nedalo usmát a zvesela pokračovat.
Navíc se celé dění odehrává v jedné z nejhezčích zemí světa. Přijďte ochutnat krásy Nového Zélandu.

Jako bonus se dozvíte:
Jak se na takovou cestu připravit a co očekávat za komplikace - ano, ujistím vás, že se do průseru stejně dostanete.
Jak si správně zabalit krosnu. Vážně - balil jsem ji každý den. A je jasné, že ponožky patří do sektoru 2B.
Jak se zachovat, když jste vyčerpaní, stále na hřebenu hory a jde vážně do tuhého.
Jak mít stále dobrou náladu a brát co nejvíce situací s nadhledem?

 

Program Café Práh na listopad 2018

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00