Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář

Kalendář akcí Café Práh

V tomto měsíci je 40 akcí v kalendáři.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 01.03.2019

FB události ZDE.

Přednáší Michal Hubert a Bětka Nedvědová

Píší:

"Díky programu Working Holiday jsme na Zélandu mohli strávit až 15 měsíců, čehož jsme využili do posledního dne. Během této úžasné doby jsme pořídili dodávku, přestavěli ji na útulný campervan, vystřídali různá zaměstnání, řídili traktor, ovládali bagr, utíkali před povodněmi, sbírali ovoce, malovali pokojíčky, proletěli se třeba i vrtulníkem a na paraglidu, získali spoustu zkušeností a nových přátel z celého světa, najezdili desítky tisíc kilometrů a nafotili desítky tisíc fotek a hlavně procestovali celý Zéland. Každý kout této země je odlišný. Není problém vyrazit například z Beskyd přes Island, Italské pláže, Švýcarské Alpy do Norského fjordu."

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 14:00Datum: 02.03.2019
Více informací o této akci se dozvíte na webu pořadatelů akce ZDE.
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 14:00Datum: 03.03.2019
Více informací o této akci se dozvíte na webu pořadatelů akce ZDE.
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 04.03.2019

FB události ZDE.

Kabaretní show volně zpracovaná podle hry Jiřího Brdečky Karlem Hoffmannem.


OBSAZENÍ
Douglas
Jan Říha
Tornado Lou
Lucie Šotolová
Horác alias Hogo Fogo
Karel Čech
Grimpo, osobní střelec
Štěpán Morávek
tanečnice
Hana Sklářová
Kateřina Tomancová
dříve i
Zdeňka Štreitová - Tichá
Markéta Sokolová
Jitka Sedláková
Winnifred
Martina Zitová - Košvancová
dříve i
Zdeňka Košvancová
Limonádový Joe
Pavel Urbanovský


O PŘEDSTAVENÍ

Již téměř legendární Limonádový Joe je znám možná ani ne tolik jako divadelní hra a román Jiřího Brdečky, ale převážně díky filmovému zpracování Oldřicha Lipského. Tato parodie na kovbojky a westerny je příběhem o krásném, bezúhonném kovbojovi, který nepije alkohol – jen všemi známou Kolaloku, je vždycky upravený ve svém sněhobílém obleku, vždy jedná zdvořile a s úsměvem, především však hladce vítězí nad svými protivníky. V našem divadelním zpracování jsme zachovali hlavní postavy i základní dějové zápletky, nechybí ani známé a chytlavé melodie, jako například tklivá píseň Tornado Lou „Když v baru houstne dým“, Joova „So far…“, veselá „Whisky, to je moje gusto“ a další. Sám režisér inscenace, Karel Hoffmann, o představení říká: „Klasika. Ve filmu i na divadelních prknech. Brdečkův skvělý jazyk, přesně dávkovaná nadsázka a milý, neurážející humor. Prostě zábava, která prochází časem lehce bez sebemenšího šrámu, stále skvělí se svým hrdinou i padouchy, kteří snad nikdy nezestárnou. Proto naše inscenace nehledá nic převratného. Snaží se najít Brdečku. Netouží být chytřejší a vtipnější než je on. Vždyť pokud chcete najít něco nového, neoposlouchaného, najdete to u Brdečky samého v jeho knize. Film, divadelní hra a kniha Limonádový Joe jsou dostatečnou inspirací. Tedy alespoň pro nás určitě byly.“
Diváci se mohou těšit na divadelní hru plnou humoru, tradičních hlášek, a vtipných okamžiků. DS Dialog zaručuje skvělou podívanou a smích po celý večer.

We divadla www.dsdialog.cz

 

Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 04.03.2019

FB události ZDE.

Je Captain Marvel vážně taková ikona, jak se nám Marvel snaží nakecat? Přijďte se připravit na film a zjistit vše o téhle postavě.

Přednáší komiksový recenzent a expert na Marvel z Youtube kanálu Komiksové bubliny Ondra Král alias Lenny (https://www.youtube.com/c/KomiksoveBubliny).

Pro info o dalších komiksových přednáškách sledujte stránku Lennyho komiksové přednášky

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 05.03.2019

FB události ZDE.

Taiwanem a kolmo? Bez problémů

Tomáš Ryba

Údajně nejlepší způsob, jak poznat Taiwan, je objet ho celý na kole. Prý není velký, max polovina republiky a navíc se jede kolem ostrova po mořském pobřeží, takže žádné převýšení. V půjčovně kol jsem se dozvěděl, že tohle stačit nebude - každý správný Taiwanec musí během svého života navíc přeplavat největší jezero Sun Moon lake a zdolat nejvyšší horu Mt. Jade...

Jelikož úkoly, co musí za svůj život zvládnout správní Češi (stavění domu, sazení stromu, plození synů) zatím dost zanedbávám, na druhou stranu rád jezdím na kole, chodím po horách, plavu a hlavně mám rád výzvy, o programu bylo rozhodnuto :)

 

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 05.03.2019
FB události ZDE.
Peter Kurečka & Adéla Václavová, host: Peter “Petiar” Lachký

Pesničkársky koncert dvojice Petra Kurečku a Adély Václavovej (CZ) a pesničkára Petra "Petiara" Lachkého (SK).

Petr a Adéla na tomto koncerte pokrstia svoje debutové CD "Ve správných kolejích", ak sa teda chystáte tento rok na nejaký ich koncert, tak príďte určite na tento, bude výnimočný práve tým krstom.
Krstným otcom bude Peter "Petiar" Lachký, pesničkár z Liptova, momentálne žijúci v Brne, ktorý tiež zahrá niekoľko svojich pesničiek.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 06.03.2019

FB události ZDE.

Máte v sobě soutěživého ducha nebo si spíše chcete prohloubit své znalosti lidských práv? Ve středu večer si můžete splnit obojí.

1 večer – 4 kola – 8 témat – 40+1 otázek – spousta lidských práv! Své týmy přihlašujte přímo tady v události a nezapomeňte, že u nás zápisné neplatíte! Stačí vzít kamarády za ruku a dojít.

Pub Kvíz je zábavný formát, ve kterém spolu několik týmů soutěží v odpovídání na záludné otázky, při jejichž tvorbě jsme čerpali jak z oblasti lidských práv tak i dalších příbuzných oborů. Čeká nás mnoho zajímavých otázek a jistě i spousta zábavy. A jelikož se jedná o PUB kvíz, tak počítejte s tím, že váš oblíbený nápoj, ať už pivo, víno případně limo bude pevnou součástí večera!

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 06.03.2019

FB události ZDE.

Žánr
Rock, pop, soul - just a DIZZY version
Akustický nářez. Víc na www.dizzy.cz

Video ukázky zde.

Místo: Sál Cena: 150 Kč Čas: 18:00Datum: 07.03.2019

Pouze pronájem prostor.

FB události ZDE.

Máte chuť na intenzivní dávku osobního rozvoje? Chcete se potkat s lidmi, kteří se rádi posouvají? 7.3. pořádáme v Brně další Večer osobního rozvoje - tentokrát s tématy: Strach z mluvení na veřejnosti a Motivace.

Témata večera:
1. Jak překonat strach z mluvení na veřejnosti? s Bárou Vackovou
2. Jak správně motivovat sebe a ostatní? s Matějem Krejčím

120 min. s přestávkou. Vstupné v předprodeji je 250 Kč.
Registrace zde: http://bit.ly/VOR_Brno_2019

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 08.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Vystoupení folkových kapel.

Kofe & Vlna

Pocity

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 14:00Datum: 09.03.2019
Více informací o této akci se dozvíte na webu pořadatelů akce ZDE.
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 14:00Datum: 10.03.2019
Více informací o této akci se dozvíte na webu pořadatelů akce ZDE.
Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 11.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Mezi nebem a zemí

Dva manželské páry, realitní agent, návštěva maminky a rozepsaná kniha. To vše pod jednou střechou. Může to fungovat? Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí…

Autor: Pam Valentine
Režie: Vojtěch Orenič
Dramaturg: David Drozd
Překlad: Martin Fahrner
Hudba: Jakub Pachol
Realizace scény: BUŤA create

Osoby a obsazení:
Jack Cameron: Jaroslav Hemala
Susie Cameronová: Eva Jakubcová
Mark Webster: Zdeněk Stávek
Simon Willis: Petr Vyskočil
Flic Willisová: Veronika Vítková
Marcia Bradshawová: Jitka Malíčková / Ivana Šmardová
Strážný Anděl: Klára Šťastná

Místo: Malý sál Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 11.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Přednáší Lukáš lacko.

Lukáš píše:

O krásach Slovenska a o tom, že dobrodružstvo sa niekedy nemusí schovávať na druhom konci sveta, ale môže číhať aj za najbližším rohom. O 750 kilometroch "po červenej". O tom, že o dobrých ľudí nie je núdza, ale aj o tom, že s melónom je na horách veselšie.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 12.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Indiáni Tarahumara - Zrozeni k běhu

Milan "Dany" Daňek

O vytrvalosti kmene indiánů ukrytého v divočině Měděných kaňonů na severozápadě Mexika se vypráví legendy. Jaká je současnost jejich života a jsou stále právem považováni za nejlepší běžce světa na dlouhé tratě? Zaběhnout si s nimi závod na 50 mil a najít odpověď, byla velká výzva pro skupinu českých ultramaratonců...

 

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 12.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Koncert kapely Ořešák. Žánr - acoustic.

http://www.oresak.cz/

Místo: Sál Cena: 80 Kč Čas: 19:30Datum: 13.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Pořádná nálož improvizačního humoru!

Rezervace místa za 80 Kč, na místě na poslední chvilku zadní řady za dobrovolné vstupné.

Víc na webu a rezervace ZDE.

 

Místo: Sál Cena: 90 Kč Čas: 19:00Datum: 14.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Promítání s Václav Malinský

Po bezmála 5000 km nachozených pro pomoc druhým bylo na čase vypnout a ztratit se v divočině. Bylo jasno, volba padla na novou, dálkovou trasu Via Dinarica táhnoucí se nejdivočejšími a nejodlehlejšími místy Balkánu a Evropy vůbec.1400 km napříč Kosovem, Albánií, Černou Horou, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Slovinskem. Cesta o svobodě, o jiném vnímání času a vzdálenosti a o zbourání předsudků panujících o bývalé Jugoslávii.

Balkán je plný kontrastů, něco tak důvěrně známého, ale zároveň orientálního. Přívětivý i drsný. To vše v očarujícím rozporu. Cesta vedoucí přes nejvyšší vrcholy dinárských Alp, cesta kde není jediný metr zadarmo. S pětikilovým batohem na zádech a se zvednutou hlavou!

Majestátní, ostré vápencové štíty, jedny z nejhlubších říčních kaňonů Evropy, křišťálově průzračné řeky, prastaré bukové lesy, kde stále vládnou vlci a medvědi a jedny z největších jeskynních komplexů. To vše v kontrastu s pozůstatky občanské války. Minová pole, bunkry, masové hroby. Země, které se z války vzpamatovávají dodnes a přesto tu potkáte jen usměvavé a pohostinné lidi, kterým stačí tak málo!

Přednáší Václav Malinský – 27 let, dobrodruh, fotograf, specialista na ultralehké vybavení (nalehko.com). Před lety opustil zaměstnání v leteckém průmyslu a začal si plnit své sny. Po čase začal plnit sny druhým a své cesty propojil s dobročinností. V současnosti propadl dálkovým pochodům / trailům. V roce 2016 přešel ČR z východu na západ (800 km) pro chlapce ve vigilním kómatu. Hned poté se stal členem týmu Walk for Help a vyrazil do indických Himálají ve spolupráci s neziskovkou Most ProTibet.. V roce 2017 pěšky obešel celé Československo po hranicích (3600 km) pro holčičku s mozkovou obrnou a získal pro ni téměř 200 tisíc Kč. V roce 2018 jako historicky první Čech zdolal balkánskou cestu Via Dinarica.

Vstupenky v předprodeji zde - https://bit.ly/2SYFTmf

www.cestazasny.com

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 14.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

Ivo Cicvárek (klavír, kytara, zpěv, písně), Pavel Čadek (violoncello, zpěv, spoluautor), Radim Grünwald (bicí). Písničky staré i nové. Přijďte si poslechnout, co chystají na nové album!

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 15.03.2019

FB události ZDE.

Přednáší Lumír Sochorec.

Rum, doutníky a sex ?
Ale to by bylo málo !
Kuba nabízí daleko více !
Tipy a rady na cestu !!!
Ráj plný rozporů…
Úchvatné přírodní scenérie. Úžasní lidé.
Ještě nedávno možná jedno z nejbohatších a nejluxusnějších míst naší planety.
Bývalý ráj světové mafie.
Ale ještě dnes vás elegantně okradou hned po příletu - přímo na letišti…

Místo: Kavárna Cena: 180 Kč Čas: 20:00Datum: 15.03.2019

FB události ZDE.

Koncert folkové skupiny. Vstupenky možné zakoupit až 30 min před začátkem koncertu. Míst dostatek.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 17:00Datum: 18.03.2019
Výstava v kavárně.
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 18.03.2019

FB události ZDE.

19.01.2015
režie - Karel Hoffmann
hudební nastudování - Peter Kučera, Lucie Kalda-Šotolová

Hrají
elév Miloš Hrma - Martin Hanák
výpravčí Hubička - Karel Čech
přednosta - Štěpán Pišta Morávek
Máša -
Zdenička Svatá -
přednostová - Zdeňka Štreitová
vrchní rada Zednicek - Jan Říha
Viktorie Freie, čtenář novin - Veronika Troppová
sestřenka, paní Svatá - Michaela Radvanová
doktor, leutnant - Pavel Urbanovský
kabaretní zpěvačky, pokojská -
Martina Zitová-Košvancová, Zdeňka Košvancová

Vstupné dobrovolné!

Opět ožijí tragikomické postavičky včetně Miloše Hrmy s jeho ejakulatio prekoks či výpravčího Hubičky a jeho razítkovací aférkou ve známém příběhu z pera Bohumila Hrabala, do divadelní podoby převyprávěného Václavem Nývltem. Hru s amatérským souborem Dialog nazkoušel Karel Hoffmann z Uherského Hradiště, který se studiem nespolupracuje poprvé.
Příběh je plný sympatického humoru založeného na neschopnosti mladého muže dojít se svou slečnou uspokojivého fyzického naplnění. Proto se po neúspěšné sebevraždě pokouší dozvědět se více o technice sexu od staršího kolegy a posléze úspěšně u cizinky na moment procházející jeho světem. To vše proto, aby příště u své slečny nezklamal. Bohužel je tento zážitek pro něj jeden z posledních...
A to vše na pozadí válečných událostí. Hru se rozhodlo divadlo Dialog nastudovat pro krásnou hrabalovskou schopnost načrtnout život obyčejných lidí, naplněný malým českým diletantismem, odvahou i zbabělostí, mladické zvědavosti, lásky a vášně, která má však tolik podob... Přijďte se na tuto hru podívat, určitě se pobavíte, ale zároveň vás i trochu zamrazí.

http://web.dsdialog.org/repertoar/repertoar-aktualni/ostre-sledovane-vlaky
Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 18.03.2019
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 19.03.2019

FB události ZDE.

Za kouzlem starého Irska

Katka Špirochová

Napříč Irskou zemí i kulturou - Co se stane, když se irská tanečnice poprvé vydá do Irska, ale namísto stepovacích bot si na cestu obuje pohorky a na záda si nepřipne třpytivou šerpu, ale hodí dvacetikilovou krosnu? Promítání o putování Smaragdovým ostrovem plné zeleně a větru, irské kultuře a tanci.

 

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 19.03.2019
FB událostí akcí ZDE.

Žijeme dál - info o akci zde

Další společné bubnování pro všechny pod taktovkou CK Kudrna. 20 perkusí na místě k půjčení. Přijďte se strhnout rytmem.

Vilda Dvořák z Kudrny o tradici bubnovaček v Café Práh: "Tradice této oslavné bubenické taškařice vznikla spontánně den po, v historii Země nejočekávanějším "konci Světa", = v sobotu 22.12.2012 * radost nad tím, že naše krásná modrá Planeta dál pokračuje na své pouti Vesmírem, přišlo do brněnského Café Práh. Prostě slunovrat, rovnodennost, slunovrat, rovnodennost.... VŽDY 3.ÚTERÝ v PROSINCI, BŘEZNU, ČERVNU a ZÁŘÍ * zváni jste všichni, třeba i pouze k poslechu ... či prvnímu vyzkoušení tohoto strhujícího + energii dodávajícího žánru * tož dondite toto co nejdříve za námi takto hromadně zkusit. Bubnování se koná za každého počasí a nálady, dobrovolné vstupné je věnováno, těm co se postarají, aby každý si mohl zapůjčit a zahrát na Djembe. "

 

Místo: Sál Cena: 120 Kč Čas: 19:00Datum: 20.03.2019

FB události ZDE.

Nová přednáška Pavel Svoboda Photography ze tří cest na Island, během kterých strávil na tomto magickém ostrově úžasných osm měsíců!

Island je každé léto zaplaven turisty, přesto nacházíme místo, kde téměř dva týdny pěšky putujeme pustou severskou krajinou za řevu ptáků a pronásledováni polárními liškami. Vydáme se na mystický poloostrov Hornstrandir, místo, o kterém i sami Islanďani usoudili, že se tam nedá žit! Pokračuji sám stopem islandským vnitrozemím, kde nacházím uprostřed ostrova termální jezírko snů! :)

Island představím i pohledem do mého cestovatelského pravěku, který mně totálně změnil život - půlroční studium na Islandu. V rámci této severské trilogie se vydáme i v zimě do Grónska či na úžasné Lofoty v podzimních barvách! Večer pro milovníky drsného severu :)

Vstupné v předprodeji 100 Kč / na místě 120 Kč.

www.photo-svoboda.cz

Místo: Sál Cena: 80 Kč Čas: 19:00Datum: 21.03.2019

FB události ZDE.

Za 90 minut prožijete to NEJ z měsíčního putování Marokem. Prostřednictvím fotografií, videí a vyprávění se vydáme do exotické země plné barev, vůní a stylů. Zažijeme, jaké to je putovat s batohem na zádech odlehlými končinami muslimské země, kde je často problém se domluvit, kde lidé chodí zahalení a mají zcela jiné zvyky, tradice i chování. Navštívíme středověká opevněná města, tržiště, berberské pevnosti a pohádkové paláce. Přejdeme nejvyšší horský masiv severní Afriky, čtyřtisícový Velký Atlas s barevnými horami, mohutnými štíty a hlubokými soutěskami. Zažijeme podmanivou atmosféru hliněných berberských vesnic, kde lidé žijí stejně jako jejich předci před 100 lety. Budeme usínat pod noční oblohou plnou hvězd, vykoupeme se v divokém Atlantiku a necháme se společně uhranout krásou Sahary, největší pouště světa.

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 21.03.2019

FB událostí akcí ZDE.

S cimbálem převážně netradičně - to je slogan kapely Baobab. S cimbálem totiž zahrajeme zdánlivě nemožné - a to nejen vlastní písničky....

Žánr
folk, folklór, pop a další
 
Členové skupiny
Filip Cigánek (Fila) – housle, zpěv

Aleš Krejčík (Šnek) – klarinet, saxofon, flétny, zpěv

Petr Vaněk (Vaňa) – cimbál, klavír, akordeon, zpěv

Pavel Polák (Papo) – basa, zpěv

David Smetana (Smeták) – bicí

Jiří Pallich (Palda) – kytara, zpěv (vedoucí skupiny)
Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 18:00Datum: 22.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.

PROGRAM

PÁTEK 22. 3. / 18:00

LÁSKA A PRÁZDNÁ SLOVA / Polsko / 2017 / 78 min.

Před pěti lety byla Wandě diagnostikována Alzheimerova choroba. Nyní je zcela odkázána na péči svého manžela. Z intimní blízkosti natočený příběh o síle lásky, která přetrvává tváří v tvář nevyléčitelné nemoci.

Jazyk: Polsky
Titulky: České pro neslyšící a nedoslýchavé
+ Debata tlumočená do znakového jazyka

PÁTEK 22. 3. / 20:30

SRDCOVÁ KRÁLOVNA / Dánsko / 2018 / 86 min.

Poprvé v historii Dánska stanula v roce 2015 do čela Konfederace dánských odborů žena. Čeká ji nelehký úkol navrátit upadající organizaci někdejší význam. Podaří se jí vyjednat výhodné podmínky nové kolektivní smlouvy na další tři roky, obnovit víru v komunitu a získat si srdce odborových pracovníků?

Jazyk: Dánsky
Titulky: České

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 18:00Datum: 23.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.

PROGRAM

SOBOTA 23. 3. / 18:00

TOHLE VŠECHNO MUSÍ SKONČIT / JAR, Nizozemsko, Belgie / 2018 / 85 min.

Jihoafrické studentské hnutí, které bojovalo proti vysokým poplatkům za studium, přerostlo v celonárodní protesty proti společenské nerovnosti. Na základě osobních svědectví i drsných scén z čela protestů dokument podrobně rekapituluje vývoj probuzených snah o všestrannou svobodu.

Jazyk: Anglicky
Titulky: České

SOBOTA 23. 3. /20:30

DOMÁCÍ ZÁPAS / Ukrajina, Francie, Polsko / 2018 / 90 min.

Talentovaná ukrajinská fotbalistka Alina dělí svůj čas mezi hřiště a péči o sourozence. Intimní portrét silné dívky, jejíž nejhorší soupeři ji nečekají na fotbalovém hřišti, ale v osobním životě.

Jazyk: Ukrajinsky
Titulky:
České pro neslyšící a nedoslýchavé

 

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 16:00Datum: 24.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.

PROGRAM

NEDĚLE 24. 3. / 16:00

DĚTSKÉ PÁSMO (8-11 let): Bašír v říši divů, Dulce a Monzunová show (všechny filmy budou promítány s českým dabingem)

BAŠÍR V ŘÍŠI DIVŮ / Nizozemsko / 2018 / 16 min.

Bašírovi je 10 a se svojí matkou a sourozenci žije v uprchlickém táboře uprostřed alžírské pouště. Jednoho dne dostává jedinečnou šanci odjet na léto do Španělska. Má tak poprvé možnost sprchovat se teplou vodou či navštívit ordinaci zubaře.

DULCE / Kolumbie / 2018 / 10 min.

Malá Dulce má strach z vody. Umět plavat je přitom pro její život ve vesnici na tichomořském pobřeží důležitější než cokoli jiného.

MONZUNOVÁ SHOW / Nizozemsko / 2017 / 16 min.

Kunál Singh je nevidomý indický chlapec, který je v mnoha ohledech nadaný a netrpí nedostatkem sebevědomí. Zvítězí v pěvecké soutěži na místní základní škole?
 

NEDĚLE 24. 3. / 18:00

Dvojprojekce filmů Dobré zprávy a Volání divočiny

DOBRÉ ZPRÁVY / Česko / 2019 / 35 min.

Důchodce Petr Černý je známou tváří. Sedm let moderoval vysílání České nezávislé televize − jedné ze stálic české dezinformační mediální scény. Věří, že si lidé mají pomáhat. Sám poskytl domov cizímu muži, který upadl do dluhové pasti. Dávat domov uprchlíkům však odmítá a jejich příchod pokládá za součást plánu na likvidaci Evropy.

Jazyk: Česky
Titulky: Anglické
S audiopopisem pro nevidomé

VOLÁNÍ DIVOČINY / Česko / 2019 / 40 min.

„Já nejím čokoládu kupovanou, protože mi nechutná. Ukradená je taková lepší. Všechno kradený je lepší,“ vysvětluje dvanáctiletý Michal. Při natáčení příběhu dvou chlapců z dysfunkční rodiny se režisérka díky vzájemné důvěře dozvídá, jaký je jejich pohled na svět. Malí gangsteři, z jejichž očí kouká bystrost, dosud mnoho šancí rozvíjet to dobré v sobě nedostali.

Jazyk: Česky
Titulky: Anglické
S audiopopisem pro nevidomé
+Debata s režisérkou Karolínou Peroutkovou

NEDĚLE 24. 3. / 20:30

NA JEJÍCH BEDRECH / USA / 2018 / 94 min.

Mladá Jezídka Nadja Muradová prošla peklem. Rok věznění a sexuálního zneužívání příslušníky ISIS zanechal na její duši hluboké šrámy. I přesto nachází dostatek odvahy a se svým svědectvím vystupuje v médiích a před orgány OSN a snaží se dostat ISIS před Mezinárodní trestní soud. Emotivní snímek zobrazuje portrét silné ženy, která za svůj boj za práva válečných obětí získala Nobelovu cenu míru.

Jazyk: Anglicky, Arabsky, Kurdsky
Titulky: České pro neslyšící a nedoslýchavé

 

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 18:00Datum: 25.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.

PROGRAM

PONDĚLÍ 25. 3. / 18:00

VŠE V POŘÁDKU / Německo, Venezuela / 2018 / 70 min.

Venezuela, dříve prosperující jihoamerická země, je už několik let v hluboké krizi. Zhroucení ekonomiky vyvolalo mimo jiné i kolaps zdravotnictví. Mladý lékař Efraím je jedním z mála, kteří zatím zůstali, přestože jeho plat nestačí ani na jídlo. Celá situace pomalu přerůstá v humanitární katastrofu.

Jazyk: Španělsky
Titulky: České
+Debata s politologem Martinem Hrabálkem

PONDĚLÍ 25. 3. / 20:30

VÍTEJTE V SODOMĚ / Rakousko / 2018 / 92 min.

Býval to africký močál, ale dnes je to obří skládka evropského elektroodpadu a jedno z nejjedovatějších míst na světě. A kde cinká kov, tam cinkají peníze. Na recyklaci šrotu tu stojí celý hospodářský ekosystém. Vizuálně poutavé záběry nekonečné rozlehlosti střídají obrazy ze života lidí, kteří jsou nuceni si na tomto Bohem zapomenutém místě vydělávat na živobytí.

Jazyk: Anglicky, Ghanaian
Titulky: České pro neslyšící a nedoslýchavé
+ Debata s Kristýnou Hrubanovou z NaZemi

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 26.03.2019
FB události ZDE.
Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 26.03.2019

FB události ZDE.

 Jestli máte rádi irskou, skotskou a keltskou hudbu, určitě doražte!

web: http://coventinairishmusic.blogspot.com/
Bandzone: https://bandzone.cz/coventina

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 18:00Datum: 27.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.

PROGRAM

STŘEDA 27. 3. / 18:00

ANOTEHO ARCHA / Kanada / 2018 / 77 min.

Tichomořské ostrovy Kiribati kvůli tajícím ledovcům postupně zaplavuje oceán. Prezident Anote dělá maximum pro záchranu svého lidu, ale ví, že osud neodvrátí. Objíždí světová fóra, aby upozornil na klimatické hrozby a vyjednává mezinárodní pomoc – eventuální evakuaci sto tisíc obyvatel.

Jazyk: Anglicky, Kiribatese
Titulky: České pro neslyšící a nedoslýchavé

+ Debata s Alexandrem Ačem z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd

STŘEDA 27. 3. / 20:30

VESNICE PLAVAJÍCÍCH KRAV / Německo, Polsko / 2018 / 78 min.

Co se stane, když tři neohipíci z Berlína dorazí na farmu do východního Polska? Humorný dokument zachycuje střet vzletných představ s tvrdou vesnickou realitou.

Jazyk: Anglicky, Německy, Polsky
Titulky: České

 

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 18:00Datum: 28.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.
 

PROGRAM

ČTVRTEK 28. 3. / 18:00

OBLÉHÁNÍ MĚSTA / Česko, Slovensko / 2019 / 69 min.

Ve středověku zásobovala slovenská Kremnica zlatem celou Evropu. Jeho těžba však narušuje místní ekosystém a ovlivňuje životy chráněných zvířat i rostlin. Mají obyvatelé obcí možnost zasahovat do rozhodování zastupitelstev?

Jazyk: Slovensky
Titulky: Anglické
+ Debata s energetickým expertem Hnutí Duha Karlem Polaneckým

ČTVRTEK 28. 3. / 20:30

REKONSTRUKCE UTØYI / Švédsko, Norsko, Dánsko / 2018 / 98 min.

V létě 2011 se účastníci letního tábora na norském ostrůvku Utøya nedaleko Osla stali oběťmi teroristického útoku Anderse Breivika. Skupina přeživších se pomocí scénického experimentu snaží celou událost zpětně zrekonstruovat a psychicky se s ní vyrovnat.

Jazyk: Norsky, Švédsky
Titulky: České

 

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 18:00Datum: 29.03.2019

Prestižní přehlídka dokumentárních filmů.

Program přehlídky

www.jedensvet.cz/2019/program

Začátky a počty projekcí

22. - 23. 3 projekce v 18:00 a 20:30
24. 3. projekce v 16:00, 18:00 a 20:30
25. 3. projekce v 18:00 a 20:30
27. - 29. 3. projekce v 18:00 a 20:30

Info. vstupenky

Cena vstupenky na projekci: 100 Kč (kromě odpolední projekce 24.3. - tam je vstup za 50 Kč)
Zlevněné vstupné (držitelé ZTP, Karty diváka a osoby nad 60 let): 50 Kč
Doprovod držitele ZTP/P: vstup zdarma.
 
Café Práh nezařizuje předprodej ani prodej vstupenek.
 

PROGRAM

PÁTEK 29. 3. / 18:00

OVČÁČEK / Nizozemsko / 2018 / 81 min.

Pastevec ovcí Stijn je jeden z posledních nizozemských pastýřů, kteří vedou své hospodářství tradičním způsobem. V tvrdém konkurenčním prostředí konvenčního zemědělství mu ale neustále klesají zisky. Pro to, aby udržel ekologický způsob chovu, je odhodlán udělat cokoli.

Jazyk: Anglicky, Holandsky
Titulky: České

PÁTEK 29. 3. / 20:30

ŽENY S NÁUŠNICEMI ZE STŘELNÉHO PRACHU / Írán / 2017 / 77 min.

Irácká novinářka Núr Al-Helli přináší svědectví o boji s tzv. Islámským státem. Setkává se s ženami, jejichž muži se přidali k ISIS, a teď za to platí vysokou cenu. Zatímco kolem létají kulky, Núr se snaží pochopit, co je přitáhlo k radikálnímu hnutí. Film je nejen příběhem statečné novinářky, ale také silným portrétem nekončící války.

Jazyk: Arabsky
Titulky: České

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 31.03.2019

FB událosz ZDE.

Koncert Brno Gospel Choir

Kromě osvědčených hitů zazní i nově nazkoušené gospely a v neposlední řadě slovo Davida Kubíčka.

Plakát s programem Café Práh na březen 2019

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00