Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář

Kalendář akcí Café Práh

V tomto měsíci je 30 akcí v kalendáři.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 02.05.2018

Kabaretní show volně zpracovaná podle hry Jiřího Brdečky Karlem Hoffmannem.


O PŘEDSTAVENÍ

Již téměř legendární Limonádový Joe je znám možná ani ne tolik jako divadelní hra a román Jiřího Brdečky, ale převážně díky filmovému zpracování Oldřicha Lipského. Tato parodie na kovbojky a westerny je příběhem o krásném, bezúhonném kovbojovi, který nepije alkohol – jen všemi známou Kolaloku, je vždycky upravený ve svém sněhobílém obleku, vždy jedná zdvořile a s úsměvem, především však hladce vítězí nad svými protivníky. V našem divadelním zpracování jsme zachovali hlavní postavy i základní dějové zápletky, nechybí ani známé a chytlavé melodie, jako například tklivá píseň Tornado Lou „Když v baru houstne dým“, Joova „So far…“, veselá „Whisky, to je moje gusto“ a další. Sám režisér inscenace, Karel Hoffmann, o představení říká: „Klasika. Ve filmu i na divadelních prknech. Brdečkův skvělý jazyk, přesně dávkovaná nadsázka a milý, neurážející humor. Prostě zábava, která prochází časem lehce bez sebemenšího šrámu, stále skvělí se svým hrdinou i padouchy, kteří snad nikdy nezestárnou. Proto naše inscenace nehledá nic převratného. Snaží se najít Brdečku. Netouží být chytřejší a vtipnější než je on. Vždyť pokud chcete najít něco nového, neoposlouchaného, najdete to u Brdečky samého v jeho knize. Film, divadelní hra a kniha Limonádový Joe jsou dostatečnou inspirací. Tedy alespoň pro nás určitě byly.“
Diváci se mohou těšit na divadelní hru plnou humoru, tradičních hlášek, a vtipných okamžiků. DS Dialog zaručuje skvělou podívanou a smích po celý večer.

Web divadla www.dsdialog.cz

 

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 02.05.2018
Víc na webu ZDE.
Místo: Sál Cena: 90 Kč Čas: 19:00Datum: 03.05.2018

FB událost ZDE.

I cestováním se dá pomáhat.
Vaškovy cesty jsou toho důkazem!
Tentokrát se rozhodl pěšky obejít celé bývalé Československo po hranicích - 3600 km. A aby si nekráčel jen tak, věnoval celou cestu holčičce s mozkovou obrnou - Emičce.
Cesta o hranicích mezi státy a lidmi, o příběhu Emičky, o vztahu člověka k přírodě, o krásách naší a slovenské vlasti, o svobodě a dobrotě lidí tam venku.
97 dní na cestě, po hřebenech českých a slovenských hor. Na Šumavě se prokousával závějemi sněhu, v Tatrách ho málem smetla sněhová bouře, v Karpatech procházel mezi medvědy a vlky jednou z posledních evropských divočin a u ukrajinských hranic čelil neustálým pohraničním kontrolám. Uvidíte místa o kterých jste neměli tušení, že v česko-slovenské kotlině existují! Po tomhle promítání se ve vás probudí touha někam vyrazit!
VSTUPNÉ NA MÍSTĚ 90 KČ
Přednáší Václav Malinský - 26 let, cestovatel, dobrodruh, fotograf. Před časem opustil zaměstnání a začal si plnit své sny. Po čase začal plnit sny druhým a své cesty propojil s dobročinností. V současnosti propadl dálkovým pochodům / trailům a začal pracovat pro firmu specializující se na ultralehké outdoorové vybavení (nalehko.com). V roce 2016 přešel ČR z východu na západ (800 km) pro chlapce ve vigilním kómatu. Hned poté se stal členem týmu Walk for Help a vyrazil do indických Himálají ve spolupráci s neziskovkou Most ProTibet.. V letošním roce pěšky obešel celé Československo po hranicích (3600 km) pro holčičku s mozkovou obrnou.
Více o jeho projektech na www.cestazasny.com nebo na www.facebook.com/cestazasny

 

 

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 03.05.2018

USA: Indiáni, prérie a Yellowstone
Přednáší Ondřej Bačík.

FB událost bude ZDE.

Zvu vás na výpravu do odlehlých končin Montany, Wyomingu a Jižní Dakoty. Podíváme se do úchvatného Yellowstone, prvního národního parku na světě. Navštívíme posvátné hory prérijních Indiánů - Black Hills s přírodním a duchovním monumentem Devils Tower, který se vypíná vysoko nad okolní krajinu. V Badlands se prérie náhle propadá do vyprahlé a barevně pestré krajiny kaňonů a neobyčejných skalních útvarů. Prožijeme setkání s prérijními Indiány na velké taneční slavnosti Pow-Wow a projdeme se po slavném bojišti Little Bighorn, kde padl general Custer.

Po přednášce si můžete prohlédnout originální indiánské výrobky, trofeje z divočiny nebo „ochutnat“ vůni pralesa, sladké trávy či šalvěje. K dispozici pro vás budou také krásné fotografie divoké přírody na formátech A3/ A4.

 

Místo: Sál Cena: 70 Kč Čas: 19:00Datum: 04.05.2018

Napříč evropou bez peněz a bez jídla aneb co nás naučil lowcostrace

Na začátku srpna jsem se rozhodla vykročit ze své komfortní zóny a s tenkrát s neznámým člověkěm- Matesem se po hlavě vrhnout do závodu jehož cílem je v 11 dnech objet co nejvíce checkpointů po Evropě bez jídla a bez peněz. stránka závodu:  WWW.LOWCOSTRACE.CZ #lowcostrace  Dva amatéři, co nikdy nestopovali, nikdy necestovali na těžko s batohem a už vůbec ne bez jídla a peněz. Dva lidé zvyklí na sprchu, jídlo třikrát denně a ubytování pod střechou...

Jak to dopadlo? Kolikátí jsme skončili? Co nás těch netradičních 11 dnů naučilo o cestování, o lidech, o vztazích, plánování, životních cílech a štěstí?

Těšte se na fotky, příběhy lidí, které jsme potkali i ty naše, chvíle slávy i krize, videa z plnění šílených výzev a tipy na to kde spát, když skončíte ve 3 ráno na benzince ze které nic nejede:-D. A taky prozradíme recept na to proč nám to dobře fungovalo aneb psychologie přesvědčování v praxi.
Zkrátka cestovatelská přednáška s přesahem, tentokrát na to budeme oba.

apříč evropou bez peněz a bez jídla aneb co nás naučil lowcostracea začátku srpna jsem se rozhodla vykročit ze své komfortní zóny a s tenkrát s neznámým člověkěm- Matesem se po hlavě vrhnout do závodu jehož cílem je v 11 dnech objet co nejvíce checkpointů po Evropě bez jídla a bez peněz. stránka závodu:  WWW.LOWCOSTRACE.CZ
#lowcostrace 
Dva amatéři, co nikdy nestopovali, nikdy necestovali na těžko s batohem a už vůbec ne bez jídla a peněz. Dva lidé zvyklí na sprchu, jídlo třikrát denně a ubytování pod střechou...Jak to dopadlo? Kolikátí jsme skončili? Co nás těch netradi čních 11 dnů naučilo o cest ování, o lidech, o vztazích, plánování, životních cílech a štěstí?Těšte se na fotky, příběhy lidí, které jsme potkali i ty naše, chvíle slávy i krize, videa z plnění šílených výzev a tipy na to kde spát, když skončíte ve 3 ráno na benzince ze které nic nejede.

Přednáší Hanka Březinová.

Místo: Sál Cena: 80 Kč Čas: 19:00Datum: 09.05.2018

FB událost ZDE.

Máj - Když nebudem na IMPRU, přes držku nám daj!
Tradiční formát divadelní improvizace na zadaná témata přímo od moderátora či diváků. Součástí je improvizovaný hudební doprovod muzikantů.

Rezervace místenek zde:
https://goout.net/cs/listky/impro-dzow/xxsb/
Kdo nestihne, tak na místě vstupné dobrovoné!

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 10.05.2018
FB událost ZDE.

ANOTACE
DIVOKÝ MADAGASKAR
LEMUŘI, BAOBABY A DOMEČKY Z BLÁTA

Říká se, že Madagaskar je zbytek dávného tajuplného potopeného kontinentu Lemurie. Červený ostrov je domovem rostlin a zvířat, které nikde jinde nenajdete. Ve větvích mají své rejdiště lemuři s kožíškem jak plyšáci a tlapkami jako samet. Za svou kořistí se plíží fosa. Najdete tady deštný prales, mangrovy, kokosové palmy, banánové plantáže, rýžová pole, mohutné baobaby, suchý opadavý les i trnitou buš. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí, pracovití, veselí a nesmírně srdeční.

Tentokrát vás Kateřina a Miloš MOTANI zavedou na fascinující ostrov. Madagaskar prozkoumají od východu na západ a od severu na jih. Obklopí je PODIVNÝ ZVÍŘECÍ SVĚT a neméně ÚCHVATNÁ VEGETACE. Osmdesát procent rostlin a zvířat se totiž vyskytuje pouze tady.
Nejprve s nimi zavítáte do parku Arcandia, kde žije největší druh LEMURA INDRI. Jeho pronikavý křik se brzy z rána šíří kilometry daleko nad deštným pralesem. Mezi listy zvědavě vykukují černobílí lemuři vari, lemuři hnědí, tančící SIFAKY, ale i legrační lemuři bambusoví. A když se krajina ponoří do černočerné tmy, skotačí ve větvích noční lemuři maki. Se soumrakem vylézá ze svého hnízda i "nejošklivější" zvíře na světě AYE-AYE. V husté vegetaci se ukrývají CHAMELEONI všech velikostí, gekoni, hroznýši a pestrobarevné žáby.
S autory se poplavíte k bývalému PIRÁTSKÉMU OSTROVU St. Marie, kde se v zátoce zdržují velryby. Písečné pláže lemované kokosovými palmami vypadají jako vystřižené ze žurnálu. U úchvatného BAREVNÉHO GEJZÍRU se naučíte nejdůležitější malgašské slovíčko.
Na západním pobřeží dominují krajině OHROMNÉ BAOBABY. V rezervaci Kirindy se cestovatelé vypraví na noční výpravu za velmi vzácným druhem potkana. Ovšem pozor, hustým lesem slídí i podivná PSOKOČKA FOSA !
Poté se Kateřina s Milošem vydají na dalekou a náročnou cestu do oblasti TSINGY DE BAMARAHA. Budou se proplétat skalním labyrintem, šplhat po ostrých vápencových špičkách a prodírat se DIVOKÝMI JESKYNĚMI. Na jihu rostoucí trnitá buš plná těch nejpodivnějších rostlin je královstvím LEMURA KATA.
A mezi touto vší přírodní krásou žijí ÚŽASNÍ MALGAŠI. Kousek od Afriky a přitom v nich koluje africká, asijská, arabská i evropská krev. Cestovatelé pozorují CVRKOT NA ULICI, kde se prodává všechno, co se urodí nebo uloví - klidně i dvě rajčata nebo hromádka sušených rybiček. V Brikasville se právě sváží z plantáží tuny banánů. Co se ulomí, posbírají děti. Večer se pak banány smaží na ohni a prodávají za korunu kus.
Kde se Kateřina s Milošem objeví, tam je obklopí ROZJÁSANÉ DĚTSKÉ TVÁŘE. Ocitnete se s nimi dokonce i mezi pravými ZLATOKOPY. Po pás ve vodě se po celý boží den lopotí za třpytivým práškem, po čele jim stékají perličky potu. Ocitneme se také mezi hledači barevných SAFÍRŮ. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí. Jsou však šťastní, veselí a se SRDCEM NA DLANI.

VELMI VESELÉ PÁSMO SKLÍZÍ MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH !
Mimořádně úspěšná a hodně veselá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI o velmi náročné terénní cestě plné nesčetných nástrah, jedinečné přírodě, roztomilých lemurech a obyčejných lidech s úsměvem na tváři. O ostrově, který nenechá člověka ani na chvíli vydechnout.

Web ZDE.

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 10.05.2018

Kolenem - acapella rhythm & blues. Brněnský vokální kvintet zpívající zcela bez nástrojů písně od doo-wopu až k blues, známé i neznámé melodie, písně houpavé, swingující, pomalé i rychlé.

Víc na webu www.kolenem.cz

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 11.05.2018

FB událost ZDE.

Máte radi prírodu, hory a plno vysmiatych ľudí okolo? Prídite sa pozrieť pod najvyššiu horu sveta do národného parku Sagarmatha. Spoločne sa vydáme z Kathmandu na najnebezpečnejšie letisko sveta - Lukla až do base campu pod Everest.
Cez 3 sedlá sa pozrieme pod Island peak a nebude chýbať raj na zemi Gokyo a jeho jazerá.
Taktiež sa dozviete na čo všetko sa je potrebné pripraviť pred cestou do Nepálu a ako neminúť veľa peňazí a doniesť  si čo najviac zážitkov. Čo všetko si zbaliť? Ako vydržať 20 dni v troch tričkách? Čo robiť keď stratíte pas a ďalšie rady? Dozviete v Café Práh.

Přednáší Petr Čamaj.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 11.05.2018

Přednáší Mária Šviriková.

O stope, náhode, gaučoch a iných alternatívnych cestách púšťou i oázou, mestom i kibucom.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 13.05.2018
FB události ZDE.
 
Víc na webu souboru zde.

Brno Gospel Choir si v roce 2017 připomněl 15 let svého trvání. Přijďte se potěšit gospelovými rytmy, zazpívat si spolu s námi (texty songů budou k dispozici), po akci posedět s členy sboru v kavárně.

 

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 14.05.2018

FB Událost ZDE.

Cestovateľské premietanie kombinujúce stand-up a praktické tipy a triky z ciest. Nebude chýbať ani akustická gitara a pesničky ladené vo wanderlust štýle.

O dvojmesačnom lowcostovom cestovaní Kanadou a plánoch, ktoré postupne všetky zlyhali a tak ostala len sloboda z pocitu, že neviete, kam sa vydáte ďalší deň.

Na premietaní okrem iného prezradím:
- ako neminúť ani jediný cent za ubytovanie
- aké to je, keď vás na letisku pozvú bokom na viac než trojhodinový "rozhovor"
- to, ako som sa stal najhorším hubárom na svete
- čo všetko zvládne stará Honda CRV
- ako použiť autostop aj na hromadnú mestskú dopravu
- prečo treba byť opatrný, keď na túre zrazu ucítite, že niekto fajčí trávu
- ako sa dá na cestách za dva mesiace zdravo schudnúť takmer 10kg
- aké problémy musia v dnešnej dobe riešiť pôvodní obyvatelia Ameriky
- ako chutia Bryndzové halušky uvarené v Kanade

a veľa ďalšieho...

Neočakávajte premietanie o klasickom roadtripe. Tento totiž nemal úplne hlavu a dokonca ani pätu - navigovala ho totiž túžba nájsť miesto, kde rastie veľmi veľa húb! A také miesto sa počas najhoršej hubovej sezóny hľadá veľmi ťažko. O to viac však každé nečakané smerovanie stojí za to...

Pozvite priateľov či priateľky, kamarátov, kamarátky aj známych a uvidíme sa 14. Mája v Café Práh. Na gitaru hrá a spieva Matej Zeliska, cestovateľský stand-up a premietanie Lukáš Lacko.

Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 14.05.2018

FB událost ZDE.

Přednáší Barbora Pečeňová .

Objevování země, která má rýže a pepře na rozdávání, téměř 3.000 km pobřeží, několik podnebných pásem a necelých 100 mil. obyvatel. Pokud chceš objevit místa od Saigonu po Hanoji, je to vzdáleností přibližně jako vyrazit z Brna do Moskvy. Prostě daleko.

Co když na cestu nemáš celý život, ale jen tři týdny?
Jak procestovat STŘED a JIH VIETNAMU na vlastní pěst?
Jak zažít odpočinek na okouzlujících plážích bez lidí?
Jak objevovat pestrou krajinu na motorce, autobusem, pěšky či lodí?

Povím ti pár veselých historek, tipy kam vyrazit i s jakými náklady počítat. Ukážu fotky nádherného okolí Dalatu, Mui Ne, Saigonu i delty Mekongu. Úrodné krajiny plné rýžových polí, kávových plantáží, salátu a květin. Vodopády, pouště i pláže.

Připrav se na pořádnou jízdu, ve Vietnamu je totiž možné téměř všechno.

Místo: Sál Cena: 150 Kč Čas: 19:00Datum: 15.05.2018

FB události ZDE.

Víc informací ZDE.

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 16.05.2018

FB události ZDE.

Koncert brněnské zpěvačky a textařky, Lady Šimíčkové, v doprovodu s Ivo Cicvárkem. Víc na webu ZDE.

Písně Lady Šimíčkové jsou založeny na nevšedních  poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybuje, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara jejího spoluhráče Ivo Cicvárka. Své texty píše Lada už řadu let, na veřejnost se poprvé začaly dostávat po roce 2004, kdy se Lada stala členkou volného sdružení Textová dílna Slávka Janouška. Její texty se tak velmi brzy dostaly do hledáčku kolegů muzikantů a muzikantek a začaly se objevovat například na deskách Lucie Redlové, na albu skupiny Zhasni či na desce Petra Bende; několik jich zhudebnil také Slávek Janoušek. Od roku 2007 hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, který se díky přátelství vzniklém taktéž v rámci Textové dílny, stal jejím dvorním zhudebňovatelem. V roce 2012 se Lada stala držitelkou textařské ceny Za krásu slova udělované rádiem Proglas. V červnu 2017 vyšlo její druhé CD Soukromé písně, které pět let od debutového CD Hotel v tiché ulici zaznamenává další prožité příběhy, zkušenosti a pocity, tentokrát se však písně opírají o plný zvuk kapely. Ladiny písně byly zařazeny také na cd skupiny Jablkoň - Sentimentální Němec (2013), na dětské kompilační cd Bongo Bonboniéra (2010) a Bongo Bombarďák (2011). Již několikrát vystupovala  živě v rádiu (Proglas, ČRo) a v televizi (ČT1 - Živě na jedničce, ČT2 - Na moll, TV Noe - Cvrlikání).

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 23:19Datum: 16.05.2018

FB událost ZDE.

Přednáší Natálie Nádeníčková.

Víte, kde leží Azory? Chcete s námi procestovat 6 ostrovů? Zjistit, kde se nachází jediné evropské čajové plantáže? A proč při výstup na nejvyšší horu Portugalska potřebujete GPS lokátor?

Toto a ještě mnohem více se dozvíte na přednášce, kde Vám popíšeme všechny radosti a strasti našeho 5ti měsíčního pobytu na Azorských ostrovech.

Blog z našeho pobytu: http://www.mise-hroch.cz/

Vstupné dobrovolné - veškerý výtěžek bude darován Nadačnímu fondu Modrý hroch (www.modryhroch.cz)

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 17.05.2018

FB událost ZDE.

Folkový koncert skupin.

Alibaba | www.skupina-alibaba.com

Přístav | www.kapelapristav.cz

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 18.05.2018

FB události ZDE.

Pacifická hřebenovka - Pěšky z Mexika do Kanady

Tomáš Man je jedním z čechů, kteří se pěšky vydali na půl roční cestu z Mexika do Kanady po Pacifické hřebenovce. Tento trail dlouhý 4286km vám ukáže co všechno v životě nepotřebujete.  Tomáš vám povypráví o svém dobrodružstí, promítne  film a odpoví na vaše otázky.

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 21.05.2018

FB událost ZDE.

Stačí pár dní v některém z kouzelných údolí abyste zjistili, proč je Kyrgyzstán tak oblíbenou destinací. Zasněžené velehory, všudypřítomní koně a doliny posypané květy lákají turisty ze všech koutů světa. Naštěstí největší horskou atrakcí je zde stále blbec s pořádným batohem a jen pár kroků mimo hlavní trasy máte všechny přírodní poklady sami pro sebe. Obchodní jednání se vedou pěkně v jurtě při čaji, zatímco venku se chystá beraní hlava k večeři, malý klučina na koni zahání stádo, panímáma dojí kobylu, ze skály se houpe mršina jaka… Zkrátka žádný mainstream.

*CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA* *SRANDA* *SUPER FOTKY* *HORY A KONĚ*
------------------------------------------------------------------------------------------

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete na webu https://zahorami.cz/za-hory-za-doly/ a jeho další promítání na https://zahorami.cz/prednasky

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 22.05.2018

FB událost ZDE.

Přednáší matěj Krejčí.

Jak získat kontrolu nad digitálními médii a nad svým životem?

Digitální média nám mění život. Výzkumy ukazují, že v dnešní době věnujeme více času digitálním mediím než spánku.
I díky technologiím ztrácíme dlouhodobou schopnost se soustředit.

Vzniká závislost, která v dlouhodobém užívání poškozuje tělo i mysl.
Ochabuje nám paměť, dramaticky klesá schopnost učení, zvyšuje se riziko úzkosti, osamělosti, poruchy spánku, deprese, nadváhy i sklony k násilí.

Co s tím můžeme udělat a jak technologie chytře využívat ke své spokojenosti?

Pojďme se společně podívat na to, co s tím můžeme udělat!

Na přednášce se dozvíte:
- Novodobá závislost - NoMoFobia + FOMO,
- jakým způsobem digitální technologie ovlivňují paměť, soustředění a spánek,
- jak ovlivňují naše myšlení, sociální cítění a empatii,
- konkrétní příklady, které se dějí v běžném životě,
- jak správně používat internet, pro svůj prospěch a nemarnit tak zbytečně čas,
- jak si najít náhradu a zvládat svoji digitální závislost,
- jak si vytvořit plán na chytré využívání technologií,
- jak s technikou zacházet, aby byla prospěšná?

Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. V osobním životě i v kariéře.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 23.05.2018

FB událost ZDE.

Přednáší Libor Vávra.

Island, Faerské ostrovy a šest starých mopedů.

Je léto a skupina šesti mladíků balí teplé oblečení. Babetty jedou na Faerské ostrovy a Island. Země ohně a ledu se jistě nemůže dočkat, až mopedům ukáže záludnost sopečných cest či krásu nespočtu vodopádů.
Přijďte si poslechnout, jak vše projeli bez doprovodného vozidla, proč by se s mopedy na Island znovu nevydali a kolikrát táhla Babetta Babettu. Uvidíte spoustu fotografií úžasné přírody Islandu a Faerských ostrovů.

Místo: Sál Cena: 150 Kč Čas: 19:00Datum: 24.05.2018

FB události naleznete ZDE.

Předprodej vstupene u přednášející na webu ZDE.

Cestovat za vlastní peníze i když máme hluboko do kapsy, s pár dny dovolené, s dětmi a třeba každý měsíc! Jak na to? Přijďte si poslechnout Hanku, která vše běžně praktikuje :-)!
-------------------------------------------------------------------------------------------
Hanka obletěla 6x zeměkouli, je expertem na nízkonákladové cestování. Boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Cestuje totiž z Moravy, cestuje s dětmi, za vlastní peníze s pár dny dovolené, běžně navštíví 16 zemí ročně.

Poradí, jak získat odhodlání vyrazit na vlastní pěst, jak přesvědčit blízké, že se bezpečně vrátíme domů. Bude nám inspirací, jak s nízkým rozpočtem vidět mnohem více, než si myslíme. Dostaneme praktický návod, jak si splnit cestovatelské sny, i když máme hluboko do kapsy.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ať jste dobrodruh snící o cestě na vzdálený kontinent nebo plánujete rodinnou dovolenou u moře čí výlet po Evropě, po této přednášce se budete dívat na cestování úplně jinak! Nezapomeňte si vzít notýsky na poznámky.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 25.05.2018

FB události ZDE.

Přednáší Sebastian Prax.

Co se dá stihnout za dva měsíce v Malém Tibetu?

Postavit hokejový hřiště, naučit se na motorce, projet nejvýše položené průsmyky na světě, nastopovat tisíc kilometrů
bez mapy či orientačního smyslu, strávit pár nocí s mnichy v klášteře a porozumět tomu, proč vypadá Dalai Lama na
každý fotce tak spokojeně. Jak vypadá low cost cestování? O čem mluví Dalai Lama? Proč meditovat a jak souvisí meditace s rozhodováním? adalší se dozvíte na mé přednášce. Když jsem dostudoval gymnázium v Náchodě, neměl jsem nejmenší tušení, co bych dělat. V devatenácti jsem začal cestovat, a způsob cestování, který jsem si vybral, mi v tom velmi pomohl.
A protože myslím, že nejdůležitější věcí v životě je "Hledání sebe sama.", tak vám na přednášce povím, jak jsem to
udělal a čím jsem se přitom řídil.

Místo: Sál Cena: 200 Kč Čas: 18:00Datum: 27.05.2018

Fb událost ZDE.

Koncert k 20.výročí Roberta Jíchy v angažmá v Městském divadle Brno, který se uskuteční 27.května od 18 hodin v Café Práh v areálu brněnské Vaňkovky. O klavírní doprovod se postará Tomáš Küfhaber, na perkuse zahraje #Pavel_Plch. Pozvání přijali herečtí  kolegové #Markéta_Sedláčková, #Kristýna_Daňhelová, #Aleš_Slanina a #MILO_Miloš_Fiala.
 

Vstupenky si můžete rezervovat POUZE na adrese robertjicha@seznam.cz
V sále je omezená kapacita sedadel.

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 28.05.2018

FB události ZDE.

Web divadla ZDE.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 28.05.2018

FB událost ZDE.

Cestovateľský stand-up o mojej nešikovnosti na severe sprevádzaný živou hudbou od Eddie Veddera.
.
Za tri a pol mesiaca práce na Aljaške sa dá toho stihnúť naozaj veľa. Napríklad zažiť všetky štyri ročné obdobia, prežiť návštevu hladného Grizzlyho v práci, stopnúť opitého štvorkolára alebo si splniť detský sen a dostať sa na túre medzi mamu Grizzlicu a jej dve mladé.

Opäť nastal čas si na tieto úžasné mesiace zaspomínať a podeliť sa o (nielen) šialené zážitky odhorávajúce sa uprostred krásnych scenérií.

Pozvite priateľov či priateľky, kamarátov, kamarátky aj známych a uvidíme sa 28. Mája v Café Práh. Na gitaru hrá a spieva Matej Zeliska, cestovateľský stand-up a premietanie Lukáš Lacko.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 29.05.2018

FB události ZDE.

Přednáší Patrik Zouhar.

Co si takhle zaletět na víkend do Amsterdamu a nemít s sebou žádné zavazadlo? A nebo celý měsíc trekovat na Novém Zélandu jen s pětikilovým batohem? S minimalistou a nízkonákladovým cestovatelem Patrikem Zouharem možná přijdete na to, že spoustu věcí, které s sebou nosíte, vlastně vůbec nepotřebujete. Kompaktní, multifunkční a ultralehké hi-tech vychytávky na cesty dokážou výrazně snížit objem i hmotnost zavazadla. Dejte sbohem těžkým kufrům a cestujte po světě lehcí jako pírko!

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 30.05.2018

FB událost ZDE.

www.warthog.cz/katastrofyakrasyvychodu

8 lidí, 10 000 Km, dva veteránské samohyby, vozík a trocha zdravého šílenství.

Tisíce kilometrů údolím nikoho, a také místa, dostupná hůře než popelník v české hospodě. Místa, která lidstvo posunula dál, ale také místa která ho donutila zastavit a zapřemýšlet.

Tak by šla v jednoduchosti popsat naše výprava do Kazachstánu a tady i obsah téhle cestovatelské přednášky.

To že bylo nakonec všechno úplně jinak, než jsme si představovali, to už tak bývá. Možná jsme za to trochu i rádi, protože právě takové změny dovedou člověka tam, kam by ho jinak vůbec vyrazit nenapadlo.

www.zahranicikomfortu.cz www.warthog.cz/katastrofyakrasyvychodu
www.facebook.com/ZaHraniciKomfortu www.instagram.com/zahranicikomfortu

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 31.05.2018

Skupina: Proty boty

Žánr: integrovaný tanec

www.protyboty.cz

 

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 31.05.2018

Samostatný koncert moravského folkového písničkáře Montyho.

Jeho web ZDE.

Plakát s programem Café Práh na květen 2018

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00