Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář

Kalendář akcí Café Práh

V tomto měsíci je 24 akcí v kalendáři.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 03.09.2018

FB událost ZDE.

Přednáška Pavla Špirky.

Rok a půl cesty, málo peněz, hodně zážitků.

Život s mongolskými nomády, barmanem ve Vietnamu, svatebním muzikantem na Zélandu, stopování Ruskem, thajský box v Thajsku,...

Cestovatelské vyprávění o tom, jaké je sbalit svůj materiální svět do jednoho batohu, odcestovat na druhou stranu zeměkoule a pak už se jen nechat vést instinktem. O neuvěřitelných setkáních a o tom, jak cestování může posílit ducha a sebeuvědomění.

- Jaké je v Mongolsku zaklepat na cizí dveře a požádat o přespání?
- Jak moc se pije na Transsibiřské magistrále?
- Jak se v Barmě slaví nový rok?
- Jak se žije na Novém Zélandu?
- Jak v cizích zemích skutečně poznat místní život a nebýt jen fotografem památek?

I na tyto otázky se budu snažit ve zhruba 90 minutách promítání a vyprávění odpovědět.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 04.09.2018

FB událost ZDE.

Exkluzivní přednáška o cestování v Somálsku. Po 26 letech od občanské války se země pomalu otevírá turismu. Zvědavý milovník netradičních dobrodružství Peter Gregor se rozhodl okusit Somálsko na vlastní kůži. Přijďte se inspirovat.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 05.09.2018

FB událost ZDE.

Hory jsou můj jediný přítel, říkají Kurdové, a dobře ví, o čem mluví... Zvu Vás k povídaní o lidech a jejich horách, městech i uprchlických táborech, humanitárních expedicích a kalašnikovech, oslavách Nového rolu a poklidné svatyni v Lalíši, a dalších střípcích té úžasně barevné mozaiky, kterou Irácký Kurdistán tvoří.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 06.09.2018

FB událost ZDE.

Přednáší David Varga.

Island – v poslední době snad největší cestovatelský hit a současně neuvěřitelná ukázka různorodosti a krásy přírody, a to vše na tak malém prostoru! Člověk se zde cítí jako na jiné planetě, možná lépe řečeno jako na pěti různých planetách. O to více, když se na islandskou krajinu podíváte z výšky!

Přijďte si vychutnat záběry na ikonické, ale i méně známé, oblasti Islandu z ptačí perspektivy, a to ve formě videí nebo fotografií zachycených dronem v krásných prostorách našeho velkého planetária! Z výšky si ukážeme 20 nejoblíbenějších lokalit fotografa a cestovatele Davida Vargy, které během svých již deseti cest na Island navštívil.

Povíme si také pár zajímavostí o tom, jak se na tomto ostrově žije a na závěr dostanete i pár rad, jak Island procestovat "LOW-COST".

 

Místo: Sál Cena: 300 Kč Čas: 10:00Datum: 08.09.2018

FB událost ZDE.

Vstupenky si řeší pořadatel akce ZDE.

10:00 - 16:00

Nemusíte mít plnou skříň věcí, každý víkend trávit v obchodním centru a kvůli tomu sedět 16 hodin v práci, abyste žili naplněný a šťastný život. Míň je víc. Jak říkají američtí The Minimalists: „Milujte lidi a používejte věci. Opak nikdy nefunguje.“ První minimalistický festival v ČR a na Slovensku je konečně tady!

Nechte se inspirovat pěti zkušenými matadory, jejichž životním stylem se stal minimalismus a bezodpadová filozofie zero waste. Ukážou vám, jak se nehnat jen za věcmi a majetkem, jak být méně ve stresu a jak mít čas na vše, co je důležité. Váš život pak může nabrat zcela jiný směr. Pojďte s námi zažít minimalismus!

Více na www.stacimalo.eu.

 

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 10.09.2018
Web divadla ZDE.
Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 10.09.2018

FB událost ZDE.

Aljaška: Premietanie s živou hudbou od Eddie Veddera

Přednáší Lukáš Lacko.

estovateľský stand-up o mojej nešikovnosti na severe sprevádzaný živou hudbou od Eddie Veddera.

Za tri a pol mesiaca práce na Aljaške sa dá toho stihnúť naozaj veľa. Napríklad zažiť všetky štyri ročné obdobia, prežiť návštevu hladného Grizzlyho v práci, stopnúť opitého štvorkolára alebo si splniť detský sen a dostať sa na túre medzi mamu Grizzlicu a jej dve mladé.

Opäť nastal čas si na tieto úžasné mesiace zaspomínať a podeliť sa o (nielen) šialené zážitky odhorávajúce sa uprostred krásnych scenérií.

Pozvite priateľov či priateľky, kamarátov, kamarátky aj známych a uvidíme sa 10. Septembra v Café Práh. Na gitaru hrá a spieva Matej Zeliska, cestovateľský stand-up a premietanie Lukáš Lacko.

Místo: Sál Cena: 80 Kč Čas: 19:00Datum: 11.09.2018

FB událost ZDE.

Prednáší Jakub Venglář.

Ať už jste si o Indii mysleli cokoliv, rychle vás vyvede z omylu. Kromě chilli vládnou zemi chaosu především klaksony a boj o holou existenci. Přežijí jen neustále smlouvající jedinci, kteří si příliš nepotrpí na hygienu.

Kdo rozdýchá prvotní šok, může se mezi všudypřítomnou bídou pustit do pátrání po epochálních monumentech či přírodních perlách nevídaných krás. Opravdoví fajnšmekři využijí volné chvíle, kdy se zrovna nehádají s rikšou, k náboženským pozorováním a počítání bůžků.

Indie je zkrátka ultimátní cestovatelská zkušenost ostrá jako kuřecí kari den po konzumaci. I tu jógu vás naučí úplně jinak, než byste čekali.

*CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA* *SRANDA* *SUPER FOTKY*
------------------------------------------------------------------------------------------

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady https://zahorami.cz/za-hory-za-doly/

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:30Datum: 12.09.2018

FB událost ZDE.

Pořádná nálož improvizačního humoru!
Zahájení sezony 2018/2019! Budeme odpočatí a plní síly!

Rezervace místa za 80 Kč, na místě na poslední chvilku zadní řady za dobrovolné vstupné.

Víc na webu ZDE.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 13.09.2018

FB událost ZDE.

Těšte se na poutavý příběh, který vás provede Novým Zélandem od jihu k severu. Překonáme spolu dlouhá údolí, hřebeny hor, přebrodíme spoustu řek, potká nás pár tropických cyklónů, jedno malé tornádo a to celé na vzdálenosti více než 3000 km. Pěšky.

TeARAROA se také pyšní celkovým převýšením více než 100 km, a tím se právem řadí mezi nejobtížnější treky na světě. Ano, místo toho jsem mohl 12x vyšlápnout Everest. Hustý.
A jak to zvládnout bez řádného tréninku? (Zvedání půllitru se prý nepočítá.) Stačí si na krosnu připnout ukulele a celou cestu brát s nadhledem. Po 4 měsících putování jsem si jen potvrdil, že žádný problém není tak velký, aby se nad ním nedalo usmát a zvesela pokračovat.
Navíc se celé dění odehrává v jedné z nejhezčích zemí světa. Přijďte ochutnat krásy Nového Zélandu.

Jako bonus se dozvíte:
Jak se na takovou cestu připravit a co očekávat za komplikace - ano, ujistím vás, že se do průseru stejně dostanete.
Jak si správně zabalit krosnu. Vážně - balil jsem ji každý den. A je jasné, že ponožky patří do sektoru 2B.
Jak se zachovat, když jste vyčerpaní, stále na hřebenu hory a jde vážně do tuhého.
Jak mít stále dobrou náladu a brát co nejvíce situací s nadhledem?
Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 13.09.2018
Skupina: MandalaBanda, Bounty
Žánr: folk, country
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 14.09.2018
Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 17.09.2018

FB událost ZDE.

Přednáší Lukáš Lacko.

Cestovateľské premietanie kombinujúce stand-up a praktické tipy a triky z ciest. Nebude chýbať ani akustická gitara a pesničky ladené vo wanderlust štýle.

O dvojmesačnom lowcostovom cestovaní Kanadou a plánoch, ktoré postupne všetky zlyhali a tak ostala len sloboda z pocitu, že neviete, kam sa vydáte ďalší deň.

Na premietaní okrem iného prezradím:
- ako neminúť ani jediný cent za ubytovanie
- aké to je, keď vás na letisku pozvú bokom na viac než trojhodinový "rozhovor"
- to, ako som sa stal najhorším hubárom na svete
- čo všetko zvládne stará Honda CRV
- ako použiť autostop aj na hromadnú mestskú dopravu
- prečo treba byť opatrný, keď na túre zrazu ucítite, že niekto fajčí trávu
- ako sa dá na cestách za dva mesiace zdravo schudnúť takmer 10kg
- aké problémy musia v dnešnej dobe riešiť pôvodní obyvatelia Ameriky
- ako chutia Bryndzové halušky uvarené v Kanade

a veľa ďalšieho...

Neočakávajte premietanie o klasickom roadtripe. Tento totiž nemal úplne hlavu a dokonca ani pätu - navigovala ho totiž túžba nájsť miesto, kde rastie veľmi veľa húb! A také miesto sa počas najhoršej hubovej sezóny hľadá veľmi ťažko. O to viac však každé nečakané smerovanie stojí za to...

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:00Datum: 18.09.2018

FB událost ZDE.

Jaké to je zabalit si svých pár švestek, vyhoupnout se do sedla staré motorky a po dobu roku a půl s ní brázdit svět? A ještě ke všemu v páru?

Fanda s Kačkou vyrazili na cesty na jaře 2016 a během své 560 dní trvající poutě projeli 29 zemí na 4 kontinentech. Ujeli při tom asi 90 000 km a spálili na 6 500 litrů benzínu.

Neváhejte a přijďte si poslechnout veselé historky, které během své cesty kolem světa na motorce Bramboře tihle dva blázni nasbírali!

 

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 18.09.2018

Další společné bubnování pro všechny pod taktovkou CK Kudrna. 20 perkusí na místě k půjčení. Přijďte se strhnout rytmem.

Vilda Dvořák z Kudrny o tradici bubnovaček v Café Práh: "Tradice této oslavné bubenické taškařice vznikla spontánně den po, v historii Země nejočekávanějším "konci Světa", = v sobotu 22.12.2012 * radost nad tím, že naše krásná modrá Planeta dál pokračuje na své pouti Vesmírem, přišlo do brněnského Café Práh. Prostě slunovrat, rovnodennost, slunovrat, rovnodennost.... VŽDY 3.ÚTERÝ v PROSINCI, BŘEZNU, ČERVNU a ZÁŘÍ * zváni jste všichni, třeba i pouze k poslechu ... či prvnímu vyzkoušení tohoto strhujícího + energii dodávajícího žánru * tož dondite toto co nejdříve za námi takto hromadně zkusit. Bubnování se koná za každého počasí a nálady, dobrovolné vstupné je věnováno, těm co se postarají, aby každý si mohl zapůjčit a zahrát na Djembe. "

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 19.09.2018

FB událost ZDE.

Zajímavosti, které jste o New Yorku určitě nevěděli aneb o Velkém jablku tak trochu jinak
Krátky propagační text k přednášce: Virtuální procházka světovou metropolí, která nikdy nespí a jejíž tvář se neustále mění a vyvíjí, z pohledu méně známých skutečností.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 20.09.2018
Azory- stopom a gaučomputovaniach ostrovmi ako z jurského parku. Tipy, triky a hlavne príbehy napr. aj o tom, ako sa stopuje na ostrovoch, kde je viac kráv ako ľudí. O tajomnom Eduardovi. O tom, ako letieť tromi lietadlami zadarmo. O tom, ako sa stanuje bez rozloženia stanu a kde všade sa dá prespať. O vrtkavom počasí, v ktorom nedovidíte ani na najbližšiu kravu. A tak celkovo o kravských turistických chodníčkoch a o veľkom desivom svete, ktorého by ste sa (ne)mali báť.
Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 21.09.2018

Multižánrový koncert skupin.

https://www.nevermore.cz/

https://www.ladypraga.cz/

 

 

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 24.09.2018

Web divadla ZDE.

Dva manželské páry, realitní agent, návštěva maminky a rozepsaná kniha. To vše pod jednou střechou. Může to fungovat? Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí…

Autor: Pam Valentine
Režie: Vojtěch Orenič
Dramaturg: David Drozd
Překlad: Martin Fahrner
Scéna a kostýmy: Vojtěch Orenič
Hudba: Jakub Pachol
Realizace scény: BUŤA create

Osoby a obsazení:
Jack Cameron: Jaroslav Hemala
Susie Cameronová: Eva Jakubcová
Mark Webster: Zdeněk Stávek / Přemysl Hnilička
Simon Willis: Petr Vyskočil
Flic Willisová: Veronika Vítková
Marcia Bradshawová: Jitka Malíčková / Ivana Šmardová
Strážný Anděl: Klára Šťastná / Silvie Čechová

Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 24.09.2018

FB událost ZDE.

Avengers: Infinity War vydělali přes 2 miliardy dolarů a filmový Marvel je na vrcholu. Tak proč se sakra komiksům v poslední době moc nedaří?

Zkusme si popovídat o Marvelu trošku jinak a spíš než na komiksové postavy se zaměřit na samotnou společnost. Jakými PR skandály si prošla a co se naopak povedlo? Kdo z managementu se vydával za fiktivního Japonce a co mají X-Meni společného s šířením antisemitismu? A co na to "Hail Hydra" Captain America?

Jedná se o úplně jinou přednášku než loňské "Co se děje v současném Marvelu".

Přednáší Ondra Král (Lenny) z pořadu Komiksové bubliny (https://www.youtube.com/c/KomiksoveBubliny).

 

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 25.09.2018

FB událost ZDE.

Centrum demokratického vzdělávání a Americká ambasáda v ČR Vás srdečně zvou na veřejnou debatu o „Evropské unie a migraci“.

Chcete se víc dozvědět o fungování a rozhodování EU, o postavení orgánů EU a českém vlivu v nich nebo o hlavních výhodách členství a provázanosti ČR s partnery z EU? Samozřejmě se budeme bavit i o scénáři výstupu ČR z EU – o co bychom přišli, co bychom získali a o stále aktuální otázce migrace a integrace.

Máte k tomu co říct? Přijďte do Cafe Práh 25.9 od 20.00.

 

Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 26.09.2018

O své cestě přednáší Lukáš Lacko.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 27.09.2018

FB událost ZDE.

Vydejme se společně na dobrodružnou cestu napříč Indií, druhou nejlidnatější zemí světa. Na motorce projedeme Himaláje na severu. Vlakem, v nejnižší třídě, jsem poté navštívil pouště, džungle, pláže, posvátná místa, staré chrámy, ale hlavně nejznámější města, včetně Varanasi, kde protéká řeka Ganga a zúčastnil se obřadu spalování zesnulých. Dozvíte se něco o místní kuchyni, čím vším se lidé živí, o stylu života a jakou má cenu.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 27.09.2018
Ako na couchsurfing
Kde sa dá v cudzej krajine ubytovať zadarmo alebo skoro zadarmo a spoznávať pritom zvyky miestnych? Ako sa dá objavovať kultúra, tradičné jedlá a turistami nepreplnené miesta takmer bez peňazí? 
Odpoveďou je Couchsurfing. Rozprávanie o tipoch a trikoch, ako získať včas dôveryhodný gauč na prespanie u miestnych a pritom prežiť v tejto pestrej a občas divokej komunite. Alebo aj o tom, aký je svet veľký, zlý a nebezpečný, a ako občas nie je dobrý nápad spať u niekoho na gauči. 
Nebudú chýbať ani gaučové historky z Izraela, Maroka a Európy.
 

 

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00