Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář

Kalendář akcí Café Práh

V tomto měsíci je 28 akcí v kalendáři.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 19:30Datum: 03.01.2019
 
 
Dušan Vitázek & Tomáš Vunderle Koudelka, Beseda/Koncert
 
Beseda a projekce k projektu Dušanovo kolo pro Emila, jak Dušan Vitázek, v září 2018,  zopakoval Legendu o brněnském kole! Fotografie, nezveřejněná videa, příběh o cestě za legendou. Nevšední koncert alba KDE + nové písně v akustickém provedení kytara/basa. 
Vstupenk na místě 150,- (bez předprodeje).
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 04.01.2019

FB událost ZDE

Přednáší Michal Štěpánek.

„Írán je kontroverzní země s přísným islámským režimem a nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda…Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek...“

Víc info. zde:

www.stepynacestach.cz

Místo: Sál Cena: 150 Kč Čas: 19:00Datum: 07.01.2019

FB událost ZDE.

"Švagřičky" - autor Eric Assous

 
Svižná konverzační komedie odehrávající se během jediného večera. Na večeři uspořádanou na oslavu koupě venkovské vily se sejdou tři bratři se svými manželkami, které jsou naprosto rozdílné a příliš velkou náklonnost k sobě nechovají. Nečekaný příchod vyzývavé sekretářky přinese překvapivá odhalení...
 
Hraje divadelní spolek při TJ Sokol Moravské Knínice.
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji zde.
Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 07.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Dotek Indie

Vydáme se spolu na putování po krásách Rajastánu – nejbarevnějšího indického státu. Prozkoumáme jeho majestátní pevnosti a zdobené paláce, projedeme se na velbloudech i se pokocháme místní přírodou. K nahlédnutí do jeho bohaté kultury nám kromě fotografií pomohou bollywoodská taneční vystoupení skupiny Malikai Mughal s nádechem tradice i folklóru. Přijďte se s námi nechat unést do kraje pohádek a maharádžů.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 08.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Promítání ze dvou mrazivých výprav do krajiny za polárním kruhem - putování divočinou národního parku Sarek ve Švédsku (9 dní natěžko se spaním ve stanu) a národním parkem Urho Kekossen ve Finsku (8 dní se spaním ve srubech). Krom vyprávění zážitků ze stopy lze pojmout i jako návod (či nábor!), jak se na takovou výpravu sbalit, a taky jako důkaz, že se to dá přežít, i když vám ten pečlivě nabalený batoh na první výpravu za polární kruh nepřiletí :-)

Místo: Sál Cena: 80 Kč Čas: 19:30Datum: 09.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Pořádná nálož improvizačního humoru!

Rezervace místa za 80 Kč, na místě na poslední chvilku zadní řady za dobrovolné vstupné.

Víc na webu a rezervace ZDE.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 10.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Namibie & Kapské město - očima teenagera

Jaké to je, když mrzne v Africe? Jak lehce se člověk ilegálně dostane do Angoly? Jak těžké je řídit na levé straně převážně po štěrkových cestách? A jaký je to pocit, být jedinými bělochy ve městě?

6členná výprava na 3týdenním Road Tripu po Africe - Projedeme Čechy zřídka navštěvovanou Namibii. Poznáme rozmanitost přírody i kultury. Uslyšíme jazyk Křováků proslulý pro své "mlaskavé hlásky". A především uvidíme mnoho zvířat, mimo jiné i tučňáky!

To vše v podání 16letého Karla Kalaše, nadšence do cestování. Namibie pro něj je jednou ze 43 zemí, které navštívil, rozhodně se ale řadí mezi TOP 3 nejkrásnější!

Místo: Kavárna Cena: 80 Kč Čas: 20:00Datum: 11.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Courage

Žánr: folk - akustická hudba

Web kapely ZDE.

 

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 14.01.2019

Tři ženy
Tři osudy
Jedna krev

Napsala: Kateřina Rudčenková
Režie: Eva Petrželová
Hrají, zvučí, svítí, dýmí, zpívají:
Veronika Vítková (Anna, Růženka)
Jarka Vykoupilová (Marie, Sněhurka)
Jitka Malíčková (Valérie, Popelka)

Víc na webu ZDE

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 15.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Kde jinde může být příroda divočejší než na divokém ruském Dálném východě? Žádné cesty, skoro žádná civilizace, blízkost sopečného jádra země, kouřící vulkány a stopy po jejich dávné i nedávné činnosti. Když k tomu přidáte blízkost mohutného Tichého oceánu, tak dostanete výzvu pro odvážné cestovatele. Přesto tady žijí pohostinní a otevření lidé, potomci místních národů a ruských kolonizátorů, přesto se tady odehrávali významné zeměpisné objevy. O historii ale i současnosti tohoto vzáleného poloostrova bude přednášet zkušený cetovatel a rusofil Ivo Dokoupil.

Místo: Sál Cena: 60 Kč Čas: 19:00Datum: 16.01.2019

Bitcoin - digitální hotovost

 Kryptoměny. Bitcoin. Čím dál víc se o nich mluví. Co to ale bitcoin a ostatní kryptoměny jsou a jaký mají význam pro společnost? Podíváme se na bitcoin nikoli jako na investici, ale jako na technologii. V čem se kryptoměny liší od státních měn a co jsou to vůbec peníze? Bitcoin je nástroj. Nástroj, díky kterému lze bez bankovního systému a bez centrálně řízené státní měny provádět transakce během pár minut po celém světě. Jak si zachovat anonymitu a bezpečnost v době, kdy se platí platební kartou a každý nás vidí? O tom v přednášce Bitcoin - digitální hotovost.

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 17.01.2019

Island na lehko 

Video                        

Rozhodnutí odjet sama na Island padlo během 3 minut a během 3 hodin byla zhruba "naplánovaná" měsíční cesta,  při které jsem oslavila své 30. narozeniny. Odjížděla jsem ale s velkým respektem, pokorou a téměř žádným očekáváním. Jediné, co jsem věděla, bylo, že to bude jeden z těch nejlepších tripů, což taky byl. Celý měsíc jsem spala jen pod plachtou, díky dumpsterdivingu jedla zadarmo, ušla spoustu kilometrů přes hory i řeky, uzavřela nejedno přátelství, která mi mnohdy pomohla v rozhodnutí kam se moje kroky budou ubírat dál. Island a jeho dech beroucí vodopády, kaňony, fjordy, sopky nebo termály - prostě příroda měnící se každých 5 minut, stejně jako počasí, se mi vryli hluboko pod kůži a hodně mě naučili. A při tom všem jsem utratila méně, než je česká minimální mzda. Získala jsem ale víc, než na jakékoliv jiné cestě, inspirovala se v mnoha místních projektech a rozhodla se, že svému Zero waste životu dám vyšší level a taky vám o něm v průběhu přednášky něco povím. A když budete chtít, domů si zdarma odnesete třeba i ručně šitý látkový pytlík na ovoce a zeleninu a mnoho dalších skvělých věcí.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 18.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Appalačská stezka 2018 - překvapivě náročných 3500km pěšky po nejstarší dlouhé trase v USA

Appalačská stezka je nejstarší a nejpopulárnější dlouhá trasa v USA. Její tradice sahá přes 80 let zpátky a bílá značka se v Americe stala symbolem dobrodružství.

Na první pohled jde o nejlehčí z trojice nejdelších světových pěších tras - výborné značení, nadmořská výška jenom párkrát přeleze 2000m, každých zhruba 15 km jednoduchý přístřešek pro přenocování, snadné zásobování a možnost zaskočit si téměř každou druhou noc přespat do civilizace, tisíce lidí, kteří se každý rok pokouší trasu zdolat v jednom kuse a k tomu hromady podivínů. Přesně všechno tohle mě vždycky odrazovalo. Jenže potom jsem si prošel oba delší a těžší treky ze slavné trojice a přišlo mi hloupé nad AT ohrnovat nos, když jsem ho nezažil na vlastní kůži. Tak jsem se do něho pustil.

Ano mohlo to být jednoduché, kdyby letos východ USA nezažil netypicky chladné jaro s pěti sněhovými bouřemi... kdybych měl víc času a šel to obvyklých 5-7 měsíců a né 3... kdyby šílené převýšení nedevastovalo moje kolena... kdyby stezka byla stezka a ne hromady kamení, bažiny a potoky... kdybych nebyl tak rychlý a nenechával všechny přátelé za sebou jen co jsme se poznali... kdyby... na kdyby se nehraje a skutečnost byla intenzivní, náročná a nakonec i krásná! Přijďte na moje promítání nasát atmosféru dlouhého treku a báječných bláznů kolem něj.

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 21.01.2019

Příběh této konverzační komedie se odehrává v bytě jednoho francouzského dobře situovaného páru. On je známý advokát, ona je zubní lékařka. Oba se již dlouhou dobu nemohou snést a rozhodnou se, že se rozvedou. Problém je v tom, že jeho kancelář i její ordinace se nacházejí v jejich společném domě, který žádný z obou manželů nechce přenechat tomu druhému. Nakonec se dvojice rozhodne obtížnou situaci řešit tak, že dům rozdělí na dvě stejné části. Pomyslnou hranici procházející středem společného pokoje tvořícího scénu hry, představuje stuha položená uprostřed pohovky. Každý z obou manželů se navíc samozřejmě chystá začít nový život. Podivné soužití začne nutně vytvářet neřešitelné situace, které se snaží, ne vždy nejšťastněji, řešit všudypřítomný, mazaný sluha.
Kdo s kým nakonec skončí na kanapi?

Vstupné dobrovolné.

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 21.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Ondřej Zmeškal se věnuje hlavně triatlonu, minulý rok soutěžil v německém Regensburgu v závodě IronMan a získal 6.místo. 

Letos v září uspořádal Přeběh ČR - 600KM POSLEPU - viz: http://ondrejzmeskal.cz/. Touto akcí podpořil  prostřednictvím portálu darujeme.cz konkrétní nevidomé děti, aby mohly sportovat a pořídil jim sportovní pomůcky. Beseda se bude týkala právě této akce.
Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 22.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Ačkoli Kambodža je podstatně méně navštěvovaná než sousední Thajsko či Vietnam, zejména v poslední době se stala součástí oblíbených turistických tras po jihovýchodní Asii. Jednoznačně největším lákadlem pro většinu zahraničních návštěvníků jsou úchvatné chrámy v Angkoru, což ale v žádném případě neznamená, že by Kambodža postrádala mnoho dalších zajímavostí. Její největší předností je její příjemně poklidná atmosféra bez hektické nervozity moderního světa. Při našem povídání se vydáme na sever na několika denní trek do džungle mezi minoritní horská etnika, budeme putovat podél majestátného Mekongu, na největším jezeře jihovýchodní Asie Tonlé Sap shlédneme  život plovoucího města Kompong Luang, na jihu země ochutnáme skvělé ovoce, koření, mořské plody, tamní pláže i ojedinělé horské klima Sloních hor. Neopomeneme se několik dní protloukat džunglí zarostlým chrámovým komplexem Angkor a navštívíme také tance překrásných tanečnic Apsara i královský palác v Phnom Penhu. Potkáme i samotného krále, jenž plynně hovoří česky?

Místo: Kavárna Cena: 150 Kč Čas: 20:00Datum: 22.01.2019
Skupina: Flétnové kvarteto
Žánr: renesance,baroko, moderna
Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 23.01.2019
Víc na webu divadla  ZDE.
Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 23.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Celovečerní improvizační představení, jehož základem jsou témata diváků. Nemáme žádné role ani scénáře, improvizujeme podle vás a hrajeme to, o co si řeknete.
Vstupné dobrovolné.

Účinkují: Richard Skolek, Aťa Částková, Andrea Salayová, Alena Švaříčková, Nela G. Wurmová, Jan Triba.
Toto představení má formát čtyř herců s moderátorem.

Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 24.01.2019
Vokální sextet Za5!
Žánr: acapella, jazz
Web kapely ZDE.
Odkaz na hudbu kapely ZDE.
Místo: Sál Cena: 100 Kč Čas: 19:00Datum: 25.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Cestovatelský stand up o zemi, kde zítra může znamenat cokoliv.

Na Sibiř se většinou nejezdilo za odměnu. K pochopení logiky všech starých ruských tyranů stačí strávit pár dní v nekonečném březovém lese ve společnosti stejně nekonečných hejn komárů…

Jenže za tím lesem, v srdci nádherných hor se schovávají komunitní radonové lázně, kde najdete lék na všechny choroby světa. A když na něco náhodou nemají pramen, pak si vás vezmou do péče sibiřské šamanky a to teprve bude jízda.

A tak je to tady se vším. Veškeré utrpení cestovatele je nakonec vykoupeno nečekaným zážitkem. Stačí mít s sebou správně střelené kumpány, dost odhodlání a hlavně neočekávat zbytečnou romantiku.

Všichni si totiž umíme představit kochačku mírumilovnou hladinou z břehů Bajkalu. Nebo čarovnou krajinu ubíhající za oknem vlaku, jež staví až ve Vladivostoku.

Realita léta na Sibiři je naštěstí o dost drsnější a zábavnější.

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Více informací o autorovi najdete třeba tady zahorami.cz/za-hory-za-doly/ 
Další přednášky pak na zahorami.cz/prednasky

 

Místo: Kavárna Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 25.01.2019

miniMAXband

Brněnská jazzová kapela miniMAXband interpretuje vlastní skladby i známé či méně známé jazzové melodie, ovšem v neotřelých úpravách. Jejímu projevu dominuje famózní vibrafonista Rudolf Králík, který ve volném čase pilotuje velké dopravní stroje…

Rudolf Králík – vibrafon, piano

Jan Vašina – saxofony a jiné dechové nástroje

Ctibor Bártek – bicí, perkuse

Dalibor Dunovský – baskytara

Jana Vašinová – zpěv

Místo: Sál Cena: 50 Kč Čas: 19:00Datum: 28.01.2019
FB událostí akcí ZDE.

Web divadla ZDE.

Dva manželské páry, realitní agent, návštěva maminky a rozepsaná kniha. To vše pod jednou střechou. Může to fungovat? Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí…

Autor: Pam Valentine
Režie: Vojtěch Orenič
Dramaturg: David Drozd
Překlad: Martin Fahrner
Scéna a kostýmy: Vojtěch Orenič
Hudba: Jakub Pachol
Realizace scény: BUŤA create

Osoby a obsazení:
Jack Cameron: Jaroslav Hemala
Susie Cameronová: Eva Jakubcová
Mark Webster: Zdeněk Stávek / Přemysl Hnilička
Simon Willis: Petr Vyskočil
Flic Willisová: Veronika Vítková
Marcia Bradshawová: Jitka Malíčková / Ivana Šmardová
Strážný Anděl: Klára Šťastná / Silvie Čechová

 

Místo: Kavárna Cena: 50 Kč Čas: 20:00Datum: 28.01.2019

FB události ZDE.

Objevování země, která má rýže a pepře na rozdávání, téměř 3000 km pobřeží, několik podnebných pásem a necelých 100 milionů obyvatel. Pokud chcete objevit místa od Saigonu po Hanoj, je to vzdáleností přibližně jako vyrazit z Brna do Moskvy. Prostě daleko.

Dozvíte se pár veselých historek, tipy kam vyrazit i s jakými náklady počítat. Uvidíte fotky nádherného okolí Dalatu, Mui Ne, Saigonu i delty Mekongu. Úrodné krajiny plné rýžových polí, kávových plantáží, salátu a květin. Vodopády, pouště i pláže.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30Datum: 29.01.2019

FB událostí akcí ZDE.

Zajímalo vás někdy, co může miniaturní africký státeček nabídnout? Na svoji rozlohu překvapivě mnoho: nekonečné projížďky po veletoku řeky Gambie, šimpanzí rezervace, pravěké památky, záhadnou dávnou i děsivou nedávnou minulost a nekonečné množství přeslazeného čaje. Gambie je daleko od toho být nudná, ale pokud si cestování po černé Africe stále neumíte představit, přijďte na přednášku Lenky Hrabalové, které zemi navštívila mnohokrát a jejímu náboženskému a kulturnímu prostředí se věnuje i po studijní stránce.

Místo: Kavárna Cena: 100 Kč Čas: 20:00Datum: 29.01.2019
Víc info zde.
Místo: Sál Cena: 90 Kč Čas: 19:00Datum: 30.01.2019
FB události ZDE.

Přednáší Patrik Zouhar.

Co si takhle zaletět na víkend do Amsterdamu a nemít s sebou žádné zavazadlo? A nebo celý měsíc trekovat na Novém Zélandu jen s pětikilovým batohem? S minimalistou a nízkonákladovým cestovatelem Patrikem Zouharem možná přijdete na to, že spoustu věcí, které s sebou nosíte, vlastně vůbec nepotřebujete. Kompaktní, multifunkční a ultralehké hi-tech vychytávky na cesty dokážou výrazně snížit objem i hmotnost zavazadla. Dejte sbohem těžkým kufrům a cestujte po světě lehcí jako pírko!

 

Místo: Sál Cena: 180 Kč Čas: 19:00Datum: 31.01.2019

FB události ZDE.

O představení: Na tuhle svatbu hned tak nezapomenete! Ostatně není divu, protože když se člověk snaží, aby něco bylo naprosto dokonalé a úžasné, nakonec se mu to vždy vymkne z rukou! V den svatby se ženich probudí v posteli ve svatebním apartmá se zcela neznámou dívkou. Protože jeho nastávající má dorazit během několika minut, začne vymýšlet plán, jak vše zakamuflovat a na poslední chvíli svou svatbu zachránit.Úžasná svatba je moderní komede současného britského dramatika Robina Hawdona, která už mnoho let skvěle baví diváky po celém světě. 

www.amadis.cz/hry/uzasna-svatba/

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00