Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář

Kalendář akcí Café Práh

V tomto měsíci je 16 akcí v kalendáři.

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 04.07.2018

Přijďte si vychutnat stand-upový večer pod širou oblohou s tvářemi, které znáte z televizních obrazovek. Vaše oblíbené brněnské borce z NaMikrofonu tentokrát doplní Borec s velkým "B" Karel Hynek z Na stojáka. Večerem provází a testosteron tradičně naředí Adéla Elbel.

www.namikrofon.cz
www.nastojaka.cz

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:00Datum: 05.07.2018
Nejlepší dokumenty z festivalu Jeden svět za sebou v jednom večeru. Projekce v sále Café Práh v rámci Vaňkovka festu. Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

18:00 | PLAVBA | ČSFD 76%
19:00 | ŽIVOT ZAČÍNÁ PO STOVCE | ČSFD 85%
20:00 | ZEMŘÍT PRO DESIGN | ČSFD 80%

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 06.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Maximum Power! Monkey Business v roce 2018 v plné síle. Silné písně, silné výpovědi,silné emoce. Silné hlasy, silné struny, silné paličky, silné a šikovné prsty tancující po klávesách. Silná světla,silné zesilovače, silné reprobedny. Přijedeme k vám po silnici v silných autech.Zahrajeme několik zbrusu nových silných písní z připravovaného nového alba,které je před dokončením a vyjde již velmi brzy. Těšte se, bude to síla.

Před i po koncertě si budete moci vychutnat vibrace DJ Michaela V. (J.A.R). Tohle je party pro vsechny sexy dancers.

www.monkeybusiness.cz

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 10.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Dálach přináší posluchačům svěží a neprovařenou irskou tradiční hudbu. V jejich repertoáru si každý přijde na své – zaposlouchat se do podmanivých melodií irských písní, nechat své nohy rozhýbat svižnými a energickými instrumentálními sety jigů či reelů, to vše je najednou snadnější než kdykoliv předtím. Dálach nekopírují repertoár ani styl slavných irských kapel. Vytváří si vlastní instrumentální sety a především v písních nechávají naplno projevit kreativitu jednotlivých členů kapely při tvorbě aranžmá. Inspiraci hledají také v archivních nahrávkách a nalézají tak často i téměř neznámé klenoty tradiční irské hudby.

www.dalach.cz

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 11.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Zábavné herecké improvizace v podání jednoho z nejlepších brněnských improvizačních divadel - Impro Džow. Program večera svým zadáním ovlivňují přímo diváci. Přijďte se podívat na umění herecké improvizace a okamžité reakce. Čeká vás pestrá improvizační show v podání improvizačních hrdinů, kteří mají za úkol pobavit každého diváka a také sami sebe. Impro Heroes se musí v řadě různých improvizačních disciplín vypořádat se zadáním, které zjistí přímo na jevišti.

www.improdzow.cz

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 12.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Bezesporu nejtalentovanější mladý textař současnosti, který má za sebou úspěšnou spolupráci s mnoha interprety. Pokáč je zárověň talentovaným autorem hudby a nejvýraznějším písničkářem nové generace. Jeho debutová deska “Vlasy” vedla dlouhou dobu prodejní hitparádu a jeho singl Vymlácený Entry překonal hranici dvou milionů shlédnutí. Na křest debutové desky do Lucerna Music Baru se prodalo takřka 1000 vstupenek a koncert byl s tříměsíčním předstihem vyprodán.

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 13.07.2018

Visací zámek má za sebou oslavy 35 let fungováné kapely. Visáči rozhodně patří mezi světové unikáty, neboť celých 35 let hrají stále v původní sestavě. Přijďte si poslechnout nejen notoricky známé hity Cigára, Stánek, Známka punku, Padesát, Punkový království či písně Traktor s nejlepším kytarovým riffem všech dob, ale i songy z npvé desky. Mezi novinky patří i song Pičus, píseň, před kterou došlo k odhalení stejnojmenné dvoumetrové sochy. Pro Visací zámek ji připravil sochař a výtvarník Viktor Frešo.


www.visaci.cz
youtube
facebook

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 16.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Tragikomedie o tom, co všechno se za jediný večer může odehrát v obyčejné hospodě.

Hra Jima Cartwrighta z roku 1989 je mimořádnou hereckou příležitostí pro dva herce – muže a ženu. Odehrává se v průběhu jednoho večera v průměrné venkovské hospodě. 
Ačkoliv ve hře vystupuje 14 postav včetně ústřední dvojice majitelů hospody, všechny jsou hrány dvěma herci. Hostinský a hostinská obsluhují své hosty, občas ze scény na chvíli odejdou, aby se jejich představitelé proměnili v celou řadu dalších postav nejrůznějšího stáří: mladý pár, který se právě rozhodl se vzít; osamělého staršího muže, kterému zemřela žena; manželský pár, kde žena je ta dominantní osobnost a její muž ten slaboch v páru… 
Všemi těmito malými příběhy obyčejných lidí se prolíná příběh hostinského páru, který postupně vychází na povrch a vrcholí v závěrečné emocionální scéně. Za usměvavou skořápkou přátelských hostinských se skrývá obrovská bolest a jejich zdánlivě přátelské škádlení ukrývá nenávist a mnoho nevyslovených citů. 
Hry Jima Cartwrighta jsou nepřetržitě uváděny po celém světě, získaly nespočet ocenění. Byly přeloženy do 30 jazyků. Hru „Dva“ uvedlo v premiéře prestižní londýnské divadlo The Young Vic a autor za ni v roce 1989 získal cenu deníku The Manchester Evening News pro nejlepší novou hru. Jim Cartwright své hry i režíruje – coby režisér debutoval v divadle The Royal Exchange Theatre v roce 1995.

Touto inscenací zakončuje divadelní soubor AMADIS „desetiletku“, v níž průběžně nastudoval a uvádí na divadelních prknech trilogii her o úplně obyčejných lidech - „Plný kapsy šutrů“ (2008), „Smíšené dvouhry“ (2011) a „Dva“ (2017). Ačkoli jejich hrdinové jsou úplně všední lidé, jejich příběhy jsou naprosto neobyčejné – silnější než všechna hollywoodská dramata dohromady.

Autor - Jim Cartwright
Původní název - Two
Překlad - Hana Kučerová
Hrají:
Hostinská – Radka Schardová
Hostinský – Josef Širhal
Režie - Tomáš Hradil j.h.
Délka představení 70 min.

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 19:00Datum: 17.07.2018

19:00 Naslouchej mandarinkám 

20:00 Lupe 

21:00 Lavalier

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 18.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Celovečerní improvizační expres do stanice zábava!
Představení založené na řadě nápaditých a originálních her a scének. Účinkující herci neznají dopředu jejich konkrétní zadání a musí proto v průběhu večera pohotově reagovat. Vše je v rychlém tempu podřízeno co největšímu počtu gagů a zábavě, která si vás získá! Učinkují: Roman Blumaier, Saša Stankov, Marcela Máchová, Michal Dalecký, Láďa Cmíral a další.

www.komediomat.cz
facebook
vimeo

Místo: Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 19.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. Kapela vydala tři alba a to Slováckou Epopej (2013), Josefene (2014) a Nána (2016).

facebook
bandzone

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 20.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Za pouhých pět let na scéně si vysloužili status jedné z nejpracovitějších kapel u nás. Po vystoupení na
britském festivalu Glastonbury nebo úspěšném americkém turné Mydy Rabycad dokazují, že úspěch
českých hudebníků může dalece přesáhnout hranice rodné země. Stačí mít jasnou vizi, odhodlání a víru v
sebe sama.

ATMOSFÉRU ELEGANTNÍ TANEČNÍ HOREČKY KAPELA V ROCE 2013 PŘENESLA NA SVÉM DEBUTU LET YOUR BODY MOVE. UŽ O DVA ROKY POZDĚJI SE ALE POTVRDILO, ŽE JÍ ŽÁNROVÁ ŠKATULKA ELECTROSWINGU NESTAČÍ A S DRUHOU NAHRÁVKOU MYDY RABYCAD PŘEDSTAVILI VLASTNÍ SMĚR VYSTIHUJÍCÍ KOMBINACI ELEKTRONICKÉHO ZVUKU A EXTRAVAGANTNÍ VIZÁŽE POD NÁZVEM GLAMTRONIC. STEJNĚ POJMENOVANÉ ALBUM VYSLOUŽILO MYDY RABYCAD STATUS NADĚJNÉ EKLEKTICKÉ KAPELY, KTERÁ MÍŘÍ NA MNOHEM VĚTŠÍ PÓDIA, NEŽ BÝVAJÍ TA TUZEMSKÁ.

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:00Datum: 25.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Přijďte si vychutnat stand-upový večer pod širou oblohou s tvářemi, které znáte z televizních obrazovek.. Vaše oblíbené brněnské borce z NaMikrofonu tentokrát doprovodí a to správné tempo udá taneční mistr Lukáš Pavlásek. Večerem provází a testosteron tradičně naředí Adéla Elbel.

www.namikrofon.cz
www.nastojaka.cz

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 26.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Pražská punková sebranka okolo Petra Hoška, notorického vymetače večírků, založená v roce 1984.

Stálice festivalových a klubových pódií má na kontě má 6 řadových alb - Půlnoční rebel (1990), White Killer (1991), III (1993), To (1998), Už mi to kroutí nohy (2000) a nejnovější Vohul to! (2011) + výběrovku Best of 25 let 1984-2009 (2009); DVD Nesmyslný narozeniny (2007), Antihero o životě Petra Hoška (2011); účast na několika kompilacích - Rebelie punk'n'oi, Epidemie, Akce punk, 10 let Globus music; videoklipy - To se stává (1992), Déšť (1993), To (1998), Mistrovství v zírání (2009), Krize (2011)

současná sestava:
Petr "Mucho" Hošek - zpěv, basa
Dušan Lébl - zpěv, kytara
Martin Švec - bicí


http://plexis.esol.cz

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 27.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz


Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:30Datum: 29.07.2018

Vstup zdarma. Víc na www.vankovkafest.cz

Kapelu Tata bojs není třeba představovat. Je nám ctí, že pátý ročník festivalu vyvrcholí vystoupením jedné z nejúspěšnější a nejoriginálnější české kapely, kterou založil MIlan Cais a Mardoša před 30-ti lety. Každé vystoupení Tata bojs má svoji neopakovatelnou energii a celý náš festivalový tým doufá, že si koncert užijete. Večer doplní svým hudebním vkusem DJ Mackie Messer & DJ Tropicalista.
 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Kontakt:
Tel.: +420 539 051 130
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00