Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Videotéka

 

 

Zhodnocení akce

Včerejší (28.4.) bezmála 5h stream festivalu z Café Práh se vydařil. Zaznamenali jsme přes 6000 zhlédnutí a desítky LIKŮ, sdílení a spousty pochvalných komentářů. Děkujeme všem divákům za podporu, muzikantům za skvělé výkony ( Přístav, Máta Brno, Pavel Špirka - Hudebník, MONTY, aKamarádi, Jenoféfa Beta a realizačnímu týmu za technické zajištění akce (Streamio.cz, Pro-sound).
Chystáme pro vás fotoreport z akce a sestřih koncertu na youtube kanále Café Práh.
 
VIDEO / Sestřih záznamu festivalu ZDE.
FOTKY / Podívejte se na skvělé fotky z koncertu od Jana Mikoláška ZDE.
 
Akce byla podpořena ze Stipendijního programu pro podporu studentské činnosti zaměřené na rozvoj komunit na Filozofické fakultě Masarykovyuniverzity.
Děkujeme všem, kteří podpořili částkou naši veřejnou sbírku ZOTAVENÍ, která pomůže péči o lidi s duševním onemocněním. Víc o problematice se dozvíte na www.prah-brno.cz nebo na FB profilu Práh jižní Morava, z.ú.
.
Pokud si chcete připomenout videa, která jsme o problematice duševního onemocnění včera pouštěli, tak je najdete zde:
 

Pozvánka na akci

28.4. /st/ KONCERT PRO PRÁH/ online stream festivalu/ 18:00-22:30/ FB událost a sledování:

Sledujte zdarma na Fb události živý stream benefičního koncertu na podporu Café Práh. Užijte si vystoupení oblíbených muzikantů, kteří u nás hráli. Pojďme zapomenout na všechna omezení a alespoň na dálku se spojit skvělou hudbou.
PROGRAM (postupně odtajníme)
18:00 začátek přenosu
18:05 - 18:40 koncert - Přístav / www.kapelapristav.cz
18:50 - 19:25 koncert - Máta Brno - trio / www.matabrno.cz
19:30 - 20:00 koncert - Pavel Špirka / www.pavelspirka.cz
20:15 - 20:50 koncert - aKamarádi / www.akamaradi.cz
21:00 - 21:35 koncert - Monty / www.montyfolk.cz
21:45 koncert - Jenoféfa Beta / www.jenofefabeta.eu
22:30 konec přenosu
Přenos vzniká za spolupráce streamio.cz a pro-sound.cz. Akce je podpořena ze Stipendijního programu pro podporu studentské činnosti zaměřené na rozvoj komunit na Filozofické fakultě Masarykovyuniverzity.
Kdokoliv chce, tak může podpořit Café Práh posláním částky na účet veřejné sbírky Zotavení, jejíž výtěžek pomůže péči o lidi s duševním onemocněním, kteří pracují v Café Práh a v Práh Jižní Morava. Číslo účtu: 4211362288/6800

 

Užijte si kulturní akce a podpořte Café Práh. Cena vstupenek pro zhlédnutí nejlepších přednášek:
100 Kč - základní vstupné
150 Kč - sleduje více osob
200 Kč - vstupenka a dar pro tréninkovou kavárnu Café Práh

Informace: Po zaplacení příjde na Váš email kód, kterým si odemknete záznam. Může odemknout pro sebe a nebo třeba kód darovat někomu jinému. Po jedné aktivaci se kód zneplatní. Záznam můžete sledovat vícekrát nebo pustit postupně.

Odkazy na vstupenky jsou u každé přednášky. Všechna videa a živé streamy Café Práh najdete vždy také přehledně přímo na streamio.cz na našem kanálu ZDE. Vše je kvalitní videoprodukce - natáčí se na 3 kamery s živým střihem. Můžete se těšit na prvotřídní přednáškovou kvalitu!
 
--------------------------------------
 

VIDEOZÁZNAM: Kanada - Ondra Bačík /přednáška/ NOVINKA
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu: ZDE

 
Pojďme si společně užít nevšední příběh z velké výpravy do kanadské divočiny 2019. Dozvíte se spoustu praktických rad a informací, prožijete dobrodružné příběhy a setkání s divokými zvířaty v prostředí nejkrásnějších míst kanadských Rocky Mountains. Uvidíme nejen známé záběry fascinujícího Moraine Lake, ale především vás vezmu do oblastí, kde nepotkáte člověka. Zato medvědi, horští lvi, wapiti, losi, bizoni a orli jsou tady doma. A o setkání s medvědy opravdu nebyla nouze, takže si povíme, jak s nimi na trecích v divočině dobře vycházet :)  Chybět nebude ani 50 km dlouhý Berg Lake Trail k nejvyšší hoře kanadských Rockies, Mt. Robson. Jedinečné záběry, videa a silné příběhy. Přednáší Ondra Bačík.

--------------------------------------

VIDEOZÁZNAM: Norsko - David Varga /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu: ZDE
Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uchvátí i nejnáročnější krajinkáře a turisty. Ledovce, fjordy, hory, útesy, pláže, lesy, tundru i široké pláně plné sobů. Norsko má všechno! Na dalekém severu ukrytém za polárním kruhem, kde se střídají polární dny s polárními nocemi. Do oblasti, ve které je možné v přímém přenosu sledovat ohromující migraci sobích stád napříč Laponskem, přespat v „hobití chatce“ postavené z odpadků vyplavených z oceánu a nebo taky pozorovat polární záři, vezme diváky cestovatel a fotograf David Varga. Zavede je na vzdálené souostroví Lofoty, provede je po hornatém ostrovu Senja, přihodí užitečné tipy a představí i krátký film natočený z ptačí perspektivy. David Varga: Fotograf, cestovatel a dobrodruh, který se v rámci svých cest zamiloval do Islandu a tento magický ostrov navštívil celkem už víc než 10krát. Focení a cestování se věnuje víceméně jen ve volném času vedle náročné práce ve finančním odvětví, i proto v rámci svých cest vyhledává opuštěná místa a panenskou přírodu, jako například právě na Islandu a nebo v severním Norsku. Víc o něm je možné najít zde. Zakoupením vstupenky podpoří účastníci akce tréninkovou kavárnu Café Práh. Přednáší David Varga.

--------------------------------------

VIDEOZÁZNAM: Island - David Varga /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

V poslední době je Island snad největší cestovatelský hit. Neuvěřitelná ukázka různorodosti a úžasů přírody v obrovské koncentraci na tak malém prostoru, a zároveň také nejmladší ostrov Evropy. Člověk se tu doslova může projít po tři roky staré ztuhnuté lávě. Nespočet vodopádů, ledovců, sopek, pestrobarevných domečků a všude kopec prostoru a volnosti. Je to ale také nejbohatší kulturní scéna za polárním kruhem. No a to nejlepší nakonec – koupání v geotermálních pramenech ve volné přírodě. Ideálně pak s pivem v ruce a pozorovat u toho polární záři. Ať už chce člověk tuto zemi procestovat, nebo zde nějakou dobu žít, je velmi důležité najít vždy tu správnou cestu, která pro něj nebude tak finančně náročná. Na této přednášce se divák dozví, jak nejlépe za malé náklady tuto krásnou zemi procestovat a co si na Islandu rozhodně nenechat ujít. Přednáší David Varga.

--------------------------------------


VIDEOZÁZNAM: Alajška - Lukáš Lacko /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

Cestovatelské promítání o létu stráveném prací s koňmi na Aljašce.Za tři a půl měsíce práce na Aljašce se toho dá stihnout opravdu hodně. Například zažít všechny čtyři roční období, přežít návštěvu hladového grizzlyho nebo si splnit dětský sen a na treku potkat medvědici s mláďaty. Dobrodružné zážitky uprostřed krásných scenérií.
Přednáší Lukáš Lacko. Přednáška ve slovenštině.

--------------------------------------


 

VIDEOZÁZNAM: Průšvihy na cestách /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

Taky toužíš objevovat svět, jenže tě před každou cestou zastaví desítky výmluv, protože se obáváš, co všechno by se mohlo pokazit? Zajímá tě, jak i po sebevětších cestovatelských průšvizích mít chuť to opět zopakovat? Tak se připoj na online stream cestovatelské přednášky plné komických historek, u kterých se věci zrovna dvakrát nepovedly. Bude to o napětí, smíchu, slzách, neuvěřitelných koncích, ponaučení a závěrem o velké chuti vycestovat. Odreaguješ se a zasměješ cizímu neštěstí. Uvidíš, že když to zvládla Bára, zvládneš to taky. A až pomine celosvětová pandemie, nic tě v objevování tuzemska i zahraničí nezastaví :)
Historkami vás provede Barbora Vacková a budou např. z Thajska, Filipín, Vietnamu, USA, Evropy i z Tanzanie.

--------------------------------------


VIDEOZÁZNAM: Kostarika - David Varga /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

Cestovatel a fotograf, David Varga, píše:
"Kostarika je nádherná zelená země plná pralesů, hor, sopek, pláží, termálních pramenů, vodopádů, národních parků i exotických zvířat. Člověk si zde může jeden den užít úchvatné surfování ve vlnách Pacifiku a druhý den azurovou barvu teplého Karibského moře. Často se jí taky říká "zelený klenot Střední Ameriky" a tato země toho nabízí opravdu mnoho! Zároveň je však Kostarika i zemí mnoha kontrastů a ne všechno je tam tak růžové (nebo zelené), jak se může zdát. A to až tak, že si dokonce nejsem jistý, jestli se tam ještě někdy vydáme znovu. Premiéra promítání o tom, jak jsme po Kostarice tři týdny cestovali, co všechno jsme se dozvěděli, co nás trápilo nebo se nám nelíbilo, ale taky hlavně co všechno jsme vyfotili a natočili!" Přednáší David Varga.

 

28.4. 2021/st/ Online stream: Koncert pro Práh /hudební festival/ 18:00 - 22:30
Informace o akci | ZDE
Vstupenky | zdarma
FB událost | ZDE

29.4. 2021/čt/ Online stream: Yellowstone, prérie a Indiáni - Ondra Bačík /přednáška/ 20:00
Informace o akci | ZDE
Vstupenky | ZDE
FB událost | ZDE

 

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00