Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Flautas de Colores - kvarteto zobcových fléten

Datum: 16/09/2022Čas: 19:09Místo: KavárnaCena: 0 Kč Kategorie: Koncerty
Flautas de Colores v Cafe Práh
 
Mladé, talentované, dámské kvarteto zobcových fléten z Brna. Flautas de Colores je kvarteto zobcových fléten z Brna a vzniklo v roce 2010. Členkami jsou Pavla Ryšavá, Helena Šimíková (roz. Smékalová), Anna Todorová a Martina Komínková, která je současně také uměleckou vedoucí souboru.

Pestrý repertoár zahrnuje skladby z období středověku, renesance, baroka a proniká do žánrů minimalismu, jazzu a folklóru. Jeho součástí  je také množství zajímavých aranží (např. David a Goliáš od J. Ježka nebo Take Five od P. Desmonda).

Cílem souboru je předvést, že zobcová flétna je nástroj profesionální, na který lze hrát na vysoké úrovni technické i interpretační. Během koncertu vystřídají čtyři hráčky celou škálu fléten od vysokých, sopránových až po hluboké, basové, což poskytuje velké možnosti zvukové i repertoárové. Soubor je charakteristický svým hudebně živým projevem, nebojí se improvizace či zapojení neobvyklých prvků jako je zpěv a další. Radost a hravost na jedné straně, naproti tomu soustředění, aby i ticho mělo svůj prostor a posluchači odcházeli občerstveni krásným zážitkem.

Vstupné dobrovolné.

Otevírací doba
Po: 13:00 - 20:00 |  Út - Pá: 9:00 - 20:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00