Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

V Café Práh obsluhují lidé s duševním onemocněním a jejím provozovatelem je organizace Práh jižní Morava, z.ú. Kavárna funguje od roku 2005 a je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou nabytými zkušenostmi motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školního prostředí. Uživatelé služeb Práh jižní Morava, z.ú. zde mají možnost naučit se zvládat také obtížné a stresové situace, se kterými se často setkávají v běžném zaměstnání.V naší kavárně můžete relaxovat i pracovat, najdete zde vyhrazený pracovní prostor s možností připojení k internetu. Během vaší návštěvy si můžete také prohlédnout výrobky z našich chráněných dílen, popřípadě si nějaký výrobek zakoupit v našem Obchůdku. V prostorách kavárny pořádáme také různorodé kulturní akce, jako jsou koncerty, autorská čtení či promítání. Nabízíme také možnost pořádání firemních či soukromých večírků do 50 osob. V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

...kavárna s duší v srdci Brna...

Práh jižní Morava, z.ú. poskytuje dětem, dospívajícím a dospělým lidem s vážnými psychickými problémy z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při začleňování do běžného života. Klientům pomáháme překonávat problémy související s duševním onemocněním v základních životních oblastech, jako je práce, samostatné bydlení, vzdělávání, péče o zdraví, mezilidské, rodinné a partnerské vztahy, využití volného času a další. Pomáháme prosazovat a hájit práva svých klientů a snažíme se zlepšovat vztah veřejnosti k lidem s duševním onemocněním.

Jsme pevnou součástí systému poskytovatelů sociálně-zdravotnických služeb Města Brna a Jihomoravského kraje. Intenzivně spolupracujeme s Psychiatrickou klinikou FN Brno Bohunice, Psychiatrickou nemocnicí Brno Černovice, Psychiatrickým oddělením Vojenské nemocnice a s mnoha ambulantními psychiatry a psychology. Úspěšně také realizujeme projekty financované z fondů EU.

V minulých letech proběhla rekonstrukce bývalé školní budovy na Tuřanské 12 v Brně, kterou jsme uzpůsobili pro chráněné bydlení a potřeby terapeutické a pracovně-terapeutické práce. V roce 2005 jsme také otevřeli úspěšnou tréninkovou kavárnu Café Práh v Galerii Vaňkovka. V několika okresech Jihomoravského kraje úspěšně působí naše terénní týmy. Provozujeme rovněž chráněné dílny, které vyrábí konkurenceschopné výrobky.

Pomohli jsme mnoha našim klientům s uplatněním na trhu práce. Významně se také podílíme na destigmatizaci duševního onemocnění v Brně pomocí různorodých destigmatizačních akcí, jako je například Měsíc Bláznovství či Dny duševního zdraví.

Více o našich aktivitách se dozvíte na webu www.prahjm.cz

...pomůžeme překročit práh...

 

 

Otevírací doba
Po: 13:00 - 20:00 |  Út - Pá: 9:00 - 20:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00