Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Kavárnu provozuje Práh jižní Morava

Práh jižní Morava, z.ú. poskytuje dětem, dospívajícím a dospělým lidem s vážnými psychickými problémy z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při začleňování do běžného života. Klientům pomáháme překonávat problémy související s duševním onemocněním v základních životních oblastech, jako je práce, samostatné bydlení, vzdělávání, péče o zdraví, mezilidské, rodinné a partnerské vztahy, využití volného času a další. Pomáháme prosazovat a hájit práva svých klientů a snažíme se zlepšovat vztah veřejnosti k lidem s duševním onemocněním.

Jsme pevnou součástí systému poskytovatelů sociálně-zdravotnických služeb Města Brna a Jihomoravského kraje. Intenzivně spolupracujeme s Psychiatrickou klinikou FN Brno Bohunice, Psychiatrickou nemocnicí Brno Černovice, Psychiatrickým oddělením Vojenské nemocnice a s mnoha ambulantními psychiatry a psychology. Úspěšně také realizujeme projekty financované z fondů EU.

V minulých letech proběhla rekonstrukce bývalé školní budovy na Tuřanské 12 v Brně, kterou jsme uzpůsobili pro chráněné bydlení a potřeby terapeutické a pracovně-terapeutické práce. V roce 2005 jsme také otevřeli úspěšnou tréninkovou kavárnu Café Práh v Galerii Vaňkovka. V několika okresech Jihomoravského kraje úspěšně působí naše terénní týmy. Provozujeme rovněž chráněné dílny, které vyrábí konkurenceschopné výrobky.

Pomohli jsme mnoha našim klientům s uplatněním na trhu práce. Významně se také podílíme na destigmatizaci duševního onemocnění v Brně pomocí různorodých destigmatizačních akcí, jako je například Měsíc Bláznovství či Dny duševního zdraví.

Více o našich aktivitách se dozvíte na webu www.prahjm.cz

...pomůžeme překročit práh...

 

 

Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00 |  Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00