Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Článek- Prosincová nabídka kulturních akcí v Café Práh

Nenechte si ujít nabitý prosincový program kavárny Café Práh, která jako každý měsíc nabízí řadu koncertů, divadelních představení a cestovatelských přednášek.

Koncertní nabídku odstartuje jazz a swing s Perfect Time, takže pokud se chcete pobavit a rozšířit si hudební obzory, tak přijďte do Café Práh 1.12. Brněnská kapela představí vytříbený swingový repertoár. Na Mikuláše (5.12.) vystoupí písničkáři - Alexej Kudrjavcev (RU) a Jiří Vondrák. Na jejich koncertě si můžete poslechnout v česko-ruském podání písně dvou ikon ruského angažovaného písničkářství - Vladimíra Vysockého a Bulata Okudžavy. Do programu jsme opět zařadili oblíbený Café open mic (14.12.), na kterém vystoupí folková skupina Mozaika pocitů, pražský harmonikář i divadelník Marek Vojtěch či Romana Rejka Balcarová. Je to otevřený koncert, takže po předběžné domluvě mohou zahrát i samotní diváci. Připraven je i speciální vánoční koncert vokální skupiny Mošny (10.12.), rocková jízda s Dandy´s Guitar & Co. (11.12.) a společné bubnování s Kudrnou pro každého, na které bude opět k zapůjčení dvacet perkusí.

V listopadovém programu Café Práh najdete také čtyři divadelní představení. Již 1.12. si můžete vychutnat Ještě podivnější dopoledne dr. Zvonka Burkeho. Tuto integrační černou grotesku, která je inspirovaná Smočkovou slavnou inscenací, sehraje Divadlo Klauniky Brno v rámci integračního festivalu – Umění pro každého, který také 2.12. nabídne destigmatizační vernisáž a projekci dokumentu - Bill Traylor: Honba za duchy. Zážitek slibuje výpravné historické drama od Jamese Goldmana - Lev v zimě (19.12.), které u nás opět uvede Divadlo Stodola. Hra rozkresluje intriky a mezilidské vztahy v anglické královské rodině o Vánočních svátcích roku 1183. Lahůdkou a zároveň poslední kulturní akcí Café Práh letošního roku bude představení Skeče (21.12.) známého herce Pavola Seriše. Palo žije autorským divadlem, ve kterém mísí absurdní humor, fyzické divadlo, stand-up comedy, pantomimu a tanec. Přijďte se pobavit a potěšit jeho neskutečným hereckým talentem. Zábavu nabízí také stand-up show Všechno může být něco #2, která se uskuteční 7.12. a představí mladé brněnské komiky.

Ze speciálních prosincových akcí jmenujme vernisáž obrazů Petra Kunčíka – Améby (6.12.) ve velkém sále a výstavu fotek Jana Mikoláška v kavárně, která nabízí jeho pohled na kulturní akce kavárny – Moment(k)y z Café Práh.

A kam se vydáme na cesty? Slavný cestovatel Dan Přibáň nás vezme na jízdu po světě v jeho přednášce To nejlepší z trabantů (12.12.). Projedeme se také také Landroverem na Aljašku a dál pěšky (7.12.) a s Kudrnovci se dokonce proletíme na přednášce - Cestování létajícím autem (13.12.). Vydáme se také do Mongolska (19.12.) a Lukáš Lacko přiblíží svou 1000 Km dlouhou pouť po naší republice.

Pestrá kulturní nabídka slibuje, že si i v prosinci u nás každý něco zajímavého vybere.

Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00 |  Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00