Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Program Vaňkovkafestu 2022

VAŇKOVKAFEST LETOS BUDE!
Chyběl vám open air letní festival se vstupem zdarma v krásném industriálním prostředí magické Vaňkovky? Do prostoru před brněnské Café Práh se opět vrací Vaňkovkafest, který pořádá Galerie Vaňkovka od 29.6. až do 17.7. Celý program festivalu je zde: www.vankovkafest.cz
 
PROGRAM
 
20 minutes
29.6. [19:00]
Dvojčata, vokalistky, skladatelky, buskerky. Pokud někdo z vás letos zažil koncertní show Tata Bojs s vokalistkami, tak děvčata z kapely 20 minutes už důvěrně zná. Ten kdo to štěstí neměl, si je může přijít poslechnout osobně hned v první den letošního ročníku Vaňkovka Fest.
 
Ben Cristovao
29.6. [20:30]
Dělá nám opravdu velkou radost, že můžeme letošní ročník festivalu Vaňkovka fest otevřít s hvězdou takového formátu, jako je Ben Cristovao, který se na Vaňkovka Fest vrací po svém vystoupení v roce 2019. Tento koncert byl beze sporu jedním z nejvíce navštívených koncertů Vaňkovka Fest vůbec, tak se moc těšíme, že to zopakujeme…
 
Koukr
30.6. [19:00]
Maniak si jako svého předskokana vybral Koukra, se kterým už na podiích něco zažil. O Koukrovi se na první dobrou na sociálních sítích moc nedozvíte, na svých kanálech je na slovo skoupý. Více toho najdete na Youtube, kde má svoje tracky a některé z nich už shlédlo skoro milión uživatelů a to není na ČR vůbec špatný. Přijď 30.6. na koncert Maniaka & Wiche už na sedmou hodinou a užij si i jeho koncert. Určitě to stojí za to.
 
Maniak & DJ Wich
30.6. [20:30]
Brněnský Maniak je už od roku 2015 etablované jméno na české rappové scéně a kdo ho zná nám dá určitě za pravdu, že patří k těm nejvíce živelným ve hře. Na kontě má několik úspěšných alb a EP. Spolupracoval s vydavatelstvím BiggBoss se kterým vydal i společné album s DJ Wichem Černej kůň, na kterém najdete i PSH, 7krát3 a další.
 
Dance Battle 3vs3
2.7. [14:00]
 
Golden Delicious
6.7. [19:00]
Golden Delicious je již podle názvu opravdovým výběrem z hroznů. Přijďte si užít povolenou dávku tanečního dopingu. Pop, funk, rock, vše co vás rozhýbe. Známé hity v originálním a živelném provedení vynikajícího zpěváka Tomáše Davida.
 
AC/CZ - Top AC/DC Tribute Show
6.7. [20:30]
Nejúspěšnější AC/DC tribute kapela v České republice, kritiky uznávaná jako jedna z nejlepších i v zahraničí. Kapela působí na scéně od roku 2010 a ročně odehraje přes 100 koncertů v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku a Německu. Objevuje se také na pódiu s přední špičkou české hudební scény.
 
Zsolt Varady Band
7.7. [19:00]
Když jsme přemýšleli, kdo by mohl dělat “předskokana” Monice Bagárové, napadl nás právě Zsolt Varady Band, kde na bicí hraje Moničin tatínek Josef Bagár. Kapela hraje klasické jazzové standarty s takovou lehkostí, že je to až neuvěřitelné. Zsolt Varady je kytarista, jehož prsty se po hmatníku pohybují tak rychle, že je téměř nevidíte. Dále uslyšíte kontrabas, piano a bicí.
 
Monika Bagárová
7.7. [20:30]
Během dvou let opakujících se lock-downů, které živým koncertům úplně nevědčily, toho Monika Bagárová stihla opravdu hodně. Přivedla na svět svoji dceru Ruminku, rozešla se a opět dala dohromady se svým partnerem Makhmudem Muradovem, byla porotkyní Česko Slovenské SuperStar… Nyní se Monika Bagárová - zpěvačka a modelka - vrací zpět na pódia a my máme to štěstí, že i na to naše. Má svoji novou skvělou doprovodnou kapelu a vše nasvědčuje tomu, že si její fanoušci přijdou opět na své.
 
Stand-up Comedy Live!
Adéla Elbel, Michael Szatmary, Petr Vydra
8.7. [20:00]
To nejlepší ze současného českého a slovenského stand-upu můžete ochutnat v rámci zavedeného pořadu Stand-up Comedy Live! Svým jedinečným stylem vás celým večerem provede Adéla Elbel. Z Bratislavy přijede své umění ukázat Michael Szatmary [Silné reči] - kdyby Jerry Seinfeld nebyl starší a lepší, určitě by se učil od Michaela. Trojici dále ozdobí Petr Vydra, svérázná stálice pořadu Na Stojáka. Máte se nač těšit.
 
Tal
10.7. [19:00]
Talk je brand new kapela dvorního kytaristy Vojty Dyka & B Side Band Jiřího Kalouska, který hraje nejen skvěle na kytaru, ale také velmi dobře zpívá. Kapela bude hrát covery ve vlastních aranžích. Oproti akustickým koncertům, na které jste od Jiřího Kalouska zvyklí, čekejte plnotučný energický zvuk. Talk vystoupí jako předkapela Lence Dusilové a kapele Květy.
 
Lenka Dusilová feat. Květy
10.7. [20:30]
Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Za poslední album Řeka získala tři ocenění (v kategorii album, skladba a interpretka roku). Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu.
 
Budoár staré dámy
14.7. [19:00]
Kapela vznikla v Brně roce 1998. Název si půjčila od své babičky, která tak nazývala svůj pokoj. Stará dáma se stala múzou pro svá vnoučata, která se začala v duu (kytara + kýble) scházet ve sklepě. Protože sousedka preferovala jiný žánr, museli z domu pryč. Jelikož získali víc místa, přibrali i další členy. V sestavě ze 3/5 dámské lámali srdce mužům 10 let a objeli evropský svět. Nyní hrají v sestavě z 1/4 dámské jen ― a o to lépe naplňují duše žen! Kdo jiný by měl dělat předkapelu Muše, než Budoár staré dámy.
 
Mucha
14.7. [20:30]
Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.
S kytarou vystupuje od svých 15 let a tvrdí, že se na ni stále nenaučila hrát.
 
Karol Komend
16.7. [19:00]
Karol Komenda, slovenský Jimi Hendrix, velmi výrazná tvář kapely Bena Cristovao má i svoji vlastní tvorbu, která stojí za to. Karolovi sluší jak akustická kytara, tak i pořádně nabroušený zvuk elektrického Fender Stratocasteru. Mimo vlastní skladby si určitě poslechneme dnes už legendární remake písně Walk - Celodenní. Koncert bude stát za to.
 
7krát3
16.7. [20:30]
Štepán Hebík svůj debutový singl nazvaný Promiň vydal na portál YouTube 26. května 2019. Klip byl pro svou provokativnost přijat nejprve rozporuplně, ale nakonec byl nominován na cenu Anděl za videoklip roku. Rok na to vydal své první EP, které obsahuje 6 skladeb, na kterých mu hostují zpěváci jako Jiří Korn či PSH a hned na to dostal za svůj počin Anděla roku. 7krát3 zkrátka patří k tomu nejlepšímu, co současná hudební scéna nabízí a my jsme rádi, že si můžeme společně zazpívat Tygrovanej sprej už 16.7. na Vaňkovka Festu.
 
Barbora Mochowa
17.7. [19:00]
Barbora Mochowa je česká zpěvačka, pianistka a songwriterka. Přináší na naši scénu neobvyklé pojetí popu, zasněného, naléhavého i magického. V roce 2016 vydala své debutové album Waiting for the White Raven, za které získala 2. místo v kategorii Objev roku v divácké anketě Žebřík. Širší veřejnosti se představila v roce 2019 v českém národním kole Eurovision Song Contest, kde v počtu zhlédnutí na YouTube vedla s písní True Colors. O rok později se objevila v Eurovizi podruhé, tentokrát s alter-popovou skladbou White & Black Holes. Ta si vysloužila 1. místo od mezinárodní poroty. Nyní pracuje na novém albu Will O‘ the Wisp spolu s předním českým producentem Viliamem Bérešem. Na pódiu Vaňkovka Fest vystoupí sólově před Danem Bártou a Illustratosphere.
 
Dan Bárta & Illustratosphere
17.7. [20:30]
Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně představuje dlouho očekávané páté řadové album Kráska a zvířený prach.
Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00 |  Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00