Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář
20.07.2021

Akce se koná v rámci bohatého prázdninového programu "Léto s Café Práh". Přiďte se nadechnout na náš open air a užít si letní noc na jedno z nejkrásnějších míst v Brně. Vstupné je dobrovolné a program se uskuteční za každého počasí.  Podrobnosti na webu CP.

---

Informace o představení


Srdečně vás zveme na Ein Kessel Buntes pro 21. století. Uvidíte, co jste už určitě viděli. Uslyšíte, co jste už určitě slyšeli. A pobavíte se tak, jak jste se bavívali, když jste ještě na Silvestra nechodili odpalovat rakety do ulic, ale seděli doma přikovaní k jednomu ze dvou kanálů Československé socialistické televize.
Poprvé v historii můžete naživo vidět scénky, které před 30 a více lety byly pro normální lidi pouze v televizi. Pojďte si s námi připomenout nezapomenutelnou atmosféru pořadů Televarieté, Možná přijde i kouzelník a Silvestrovských estrád. Zavzpomínejte na nezapomenutelné herecké výkony Vladimíra Dvořáka, Jiřiny Bohdalové, Lubomíra Lipského, Jiřího Líra, Jiřího Wimmera, Karla Černocha a mnoha dalších. Kromě toho jsme pro vás připravili spoustu naživo zpívaných písniček ze 70.-90. let minulého století, které vám také připomenou doby již dávno minulé.
Přijďte si společně s námi do divadla užít jedinečnou atmosféru. Nečeká vás klasické divadelní představení, ale revuální show, při které si pamětníci zavzpomínají a později narození zjistí, že skvělá zábava tu byla i před mnoha desítkami let.
Tentokrát nám jde pouze o jediné: skvěle vás pobavit a užít si společně s vámi krásný večer.
S nápadem na televizní varietní show s názvem Televarieté přišel roku 1970 tehdejší šéfredaktor televizní zábavy Vladimír Dvořák, kterého inspirovala návštěva pařížského klubu Olympia v roce 1964. Po charakteristické znělce Vladimír Dvořák s Jiřinou Bohdalovou přivítali publikum a uvedli první číslo. V pořadu se pak vystřídala zhruba desítka umělců, přičemž většinu čísel oddělovalo průvodní slovo nebo komediální scénka z pera Vladimíra Dvořáka. Úplně poslední 74. díl Televarieté byl natočen a odvysílán v roce 1998. Těžce nemocný Dvořák jej zjevně dokončil jen s vypětím všech sil.
Možná přijde i kouzelník byl zábavný  pořad Československé televize, který byl vysílán v letech 1982–1992 a 2000. Průvodci pořadu byli Oldřich Kaiser a Jiří Korn, a to pod přísným dohledem despotického „autora“ v podání Jiřího Lábuse. Mezi nejoblíbenější scénky vždy patřily ty, v nichž Jiří Wimmer učil Karla Černocha novým dovednostem. Postupně vzniklo 17 dílů a po mnoha letech byl ještě natočen závěrečný osmnáctý „silvestrovský“ speciál, který byl odvysílán 31. prosince 2000.
Třetím ze symbolů socialistické zábavy byly pompézní televizní Silvestry, kdy Československá televize bez ohledu na rozpočet vyráběla show, jež dokáže bavit dodnes. V nich defilovala špička tehdejší zábavy – kromě výše uvedených osobností například Vladimír Menšík, Jiří Lír, Lubomír Lipský a mnoho dalších. Největší popularity dosáhly skeče parodující tehdejší dobu – například když je Lipský coby Hlustvisihák neomezeným a zabedněným vrátným libovolné instituce a Jiří Lír obyčejným občanem, potýkajícím se s úřední tupostí.

Délka představení
120 minut včetně přestávky


Televarieté 2019 aneb Ein Kessel Buntes pro 21. století

Autoři
Vladimír Dvořák, Jiří Wimmer, Bedřich Zelenka, Jiří Melíšek, Ivan Mládek a další

Hrají a zpívají
Klára Havránková, Josef Širhal, Eva Židlíková, Tibor Bíbel, Ondřej Buchta

Víc informací ZDE.

Místo: Open air Cena: 0 Kč Čas: 20:00
 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00