Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář
10.09.2021

FB událost ZDE.

Občasný maraton raritního kina má za cíl promítat filmy, které nespravedlivě unikají pozornosti filmových diváků. Objevujte s námi poklady z filmových archivů, soukromých sbírek či méně známých festivalů.
První maraton představí dva snímky, ve kterých se sešly dvě francouzské herecké hvězdy 2. poloviny 20. století – Michel Serrault a Michel Galabru.
DOŽIVOTNÍ RENTA (LE VIAGER) - 18:00
Francie 1972 / režie: Pierre Tchernia / hrají: Michel Serrault, Michel Galabru, Claude Brasseur, Rosy Varte, Gérard Depardieu / české titulky / 101 min.
V roce 1930 se bezelstný Louis Martinet dozvídá od svého lékaře Gallipeaua diagnózu s nepříliš dobrými vyhldíkami. Gallipeau má velkou rodinu, a proto Martinetovi navrhne, aby koupil dům na Azurovém pobřeží, který by po jeho smrti zdědil právě Gallipeau se svými příbuznými. Lékař bude na oplátku Martinetovi platit doživotní rentu. Martinet se však navzdory očekávání začne těšit dobrému zdraví, a tak se domu chtivý Gallipeau rozhodne vzít situaci do vlastních rukou.
Úspěšná francouzská komedie, která se stala takřka hned po svém uvedení ve své domovině kultem, se do české distribuce ve své době překvapivě nedostala. Snímek podle scénáře Reného Goscinnyho (Asterix, Mikulášovy patálie) kromě mnoha (místy lehce černohumorných) komických situací nabízí i ironický komentář francouzské historie 20. století a přinesl skvělé komediální příležitosti pro hlavní představitele, Michela Serraulta a Michela Galabruho. V dalších rolích nezklamou ani další známé francouzské tváře.
ŽIVOTNÍ ŠANCE (LA BELLE AFFAIRE) - 20:30
Francie 1973 / režie: Jacques Besnard / hrají: Michel Serrault, Rosy Varte, Michel Galabru, Daniel Prévost, Paul Préboist / český dabing / 95 min.
Manželský pár Paul a Therese vlastní malé bistro na pařížském předměstí. Jelikož jsou jejich hosté neustále rušeni hlukem přistávajících letadel z nedalekého letiště, rozhodnou se manželé opustit hlavní město a otevřít novou kavárnu ve slunné Marseille. Provoz nového podniku se zpočátku jeví idylicky, dokud Paul nezjistí, že jejich kavárnu si vybrali gangsteři jako úschovnu zásilek pro pašované drogy.
Stejně jako u filmu Doživotní renta se v komedii Životní šance v ústředních úlohách sešel herecký trojlístek Michel Serrault - Michel Galabru - Rosy Varte. Snímek vznikl pod taktovkou režiséra Jacquese Besnarda, který má na kontě oblíbené komedie Grand restaurant pana Septima nebo Situace je vážná, nikoli však zoufalá. Filmu přidává na kouzlu i dobový český dabing s Milošem Kopeckým a Květou Fialovou v hlavních rolích.
Vstupné: 50 Kč (jedna vstupenka na oba filmy)

 

Místo: Malý sál Cena: 50 Kč Čas: 18:00
 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00