Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář
02.11.2021

FB události akcí ZDE.

Přednáška CK Kudrna.


Putování Ruskem a ruskými dějinami po nejslavnějších ruských kláštěrech ve stopách pravoslavných mnichů-kolonizátorů ruského severu až na proslavené Solovecké ostrovy.

Rusko nemůžete pochopit, můžete si jej ale zamilovat - tak praví klasik.

Během vyprávění cestovatele Ivo "Fíka" Dokoupila si zamilujete nekonečné ruské lesy i nádhernou přírodu Ruska. Nakouknete do studených vln Bílého moře, ze kterých ční k nebi zlaté kopule středověkého Soloveckého kláštera. Sem vedly po staletí kroky poutníků i mnichů hledajících místo, které je blíže bohu. Seznámíte se s realitou ruského venkova i města, pomyslně projdete 7.000 km srdcem historického Ruska a ledovcovou krajinou s tisíci jezery. Navštívíte ty nejslavnější ruské kláštery s obdivuhodnými chrámy a památkami, v muzeích si kromě jiného prohlédnete obrazy tří nejznámějších ruských středověkých malířů (Andreje Rubleva, Theofana Řeka a Dionýsia). To vše v zemi, kde se můžeme s místními obyvateli jednoduše domluvit a která ani přes svou truchlivou historii neztratila nic na své pohostinnosti a romantické kráse.

Ivo "Fík" Dokoupil

Fotograf a novinář na volné noze Ivo Dokoupil se narodil v roce 1966. Věnuje se zemím bývalého SSSR, Rumunsku, Mongolsku a Číně. V roce 1996 vedl filmovou výpravu jedoucí vlakem do Hongkongu, v roce 1998 putoval jako novinář přes Kazachstán do čínského Sinťiangu, kde vznikla pro agenturu Epicentrum reportáž o ujgurském odboji. V roce 1999 procestoval bývalou sovětskou střední Asii. Od roku 2000 se věnuje dokumentování života krajanů v rumunském Banátu. Angažuje pro humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc válkou zmítané Ukrajině. Je ženatý, má tři děti a žije v Radimi u Krnova. Mezi přáteli a obyvateli Banátu je známý pod přezdívkou Fík. Mimo jiné je také skvělý průvodce v CK Kudrna.
(zdroj životopisu: http://slovacky.denik.cz)

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 18:30
 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00