Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: Kalendář
26.01.2022
Divadlo STODOLA : Lev v zimě
 
Inscenace LEV V ZIMĚ britského autora Jamese Goldmanna v režii Marka Šudomy
 
O hře:
Vánoční svátky roku 1183. Anglický král Jindřich II. Plantagenet se svou rodinou pořádá vánoční oslavy pro svou šlechtu i sousedního vládce, francouzského krále Filipa II. Kouzelné, že?
Ale jak moc se však liší rok 1183 od toho současného? Navenek kouzelné a uvnitř nefunkční vztahy v rodině, politické ambice a touha po moci, strach ze smrti i nekonečná touha milovat a být milován, tohle vše provází lidstvo už od jeho počátku.
Přijměte pozvání ke strávení Vánočních svátků na hradě Chinon ve společnosti Jindřicha II se svojí ženou Eleonorou Akvitánskou, jejich třemi syny Richardem Geoffreyem a Janem a francouzským králem Filipem a jeho sličnou sestrou Alais.
Pojďte společně hledat následníka anglického trůnu. Zatímco Jindřich upřednostňuje jako svého nástupce nejmladšího Jana, Eleonora, jeho manželka, kterou už deset let drží uvězněnou na jednom ze svých sídel, favorizuje nejstaršího Richarda. Věci se komplikují příjezdem Filipa, který se dožaduje naplnění mírových závazků sňatkem své sestry Alais s následníkem anglického trůnu. Jenže Alais je již sedm let Jindřichovou milenkou a ten se jí nechce vzdát......
Kdo získá trůn? Kdo bude vítěz a kdo poražený? A kdo získá hlavní trofej? Historická hra Jamese Goldmana vám na řadu otázek odpoví.
Vstupné benefiční dobrovolné.

 

Místo: Sál Cena: 0 Kč Čas: 19:00

Plakát Café práh na leden 2022

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00