Café Práh a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout ZDE

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Divadlo Stodola: Lev v zimě

Datum: 23/05/2022Čas: 19:05Místo: SálCena: 0 Kč Kategorie: Divadla
O hře:
Historické drama Jamese Goldmana Lev v zimě poprvé uvedené na Broadwayi v roce 1966 rozkresluje intriky a mezilidské vztahy v anglické královské rodině o Vánočních svátcích roku 1183.
Děj se odehrává na hradě Chinon na anglickém území v dnešní Francii, kde má král Jindřich určit následníka trůnu poté, co jeho nejstarší syn zemřel. Zatímco Jindřich upřednostňuje jako svého nástupce nejmladšího Jana, Eleonora, jeho manželka, kterou už deset let držel zavřenou ve věži, favorizuje Richarda. Věci se navíc komplikují příjezdem francouzského krále Filipa, který se dožaduje naplnění mírových závazků sňatkem své sestry Alais s následovníkem anglického trůnu. Jenže Alais je již po sedm let Jindřichovou milenkou a Jindřich se jí nechce vzdát.
Lev v zimě si hraje s tématy nefunkční rodiny, politikaření, války a míru, ale také stárnutí, smrti, dědictví a odkazu. Postavy jsou nuceny intrikovat, pletichařit, uzavírat spojenectví, lhát a zrazovat se navzájem, přičemž každá z nich sleduje rozličné cíle v osobní i politické rovině. Do všeho se zároveň promítají hluboké emocionální vazby, a tak sourozenecká rivalita a manželská žárlivost může snadno přerůst do občanské války a možná i vraždy mezi členy této královské nukleární rodiny.
Lev v zimě poměrně věrně vychází z historických reálií a líčí postavy na základě známých faktů. Jejich osobnosti a detaily z jejich života jsou však autorovou fikcí.
Režie: Marek Šudoma
Vstupné dobrovolné.
Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00
Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00