Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Ztracen v Saudské Arábii - Lost Czech Man

Datum: 09/11/2023Čas: 19:00Místo: SálCena: 150 Kč Kategorie: Přednášky

FB událost ZDE.

Vítejte v zemi proroka Mohameda. Vítejte v zemi, která je opředená tajemstvím a která se teprve nedávno otevřela světu. Vítejte v pouštním království, které vás naprosto pohltí svou krásou a historií.
Saúdská Arábie je opředena mnoha mýty, ale jak skutečně vypadá země, na jejímž území se nachází nejsvatější místa islámu? Společně projdeme jak zdejší pouště plné historických oáz, navštívíme svaté město Medina, kde je pohřben prorok Muhammad, objevíme malé horské vesničky na hranici s Jemenem, ale hlavně poznáme místní přátelské obyvatele, s kterými dobrodruh a cestovatel Martin Půlpán trávil každý den.
Společně se tak dostaneme do míst, kam se normální turista nepodívá. S pastevci budeme pást velbloudy, projdeme barevné trhy, ale také se podíváme, jak se v Saudské Arábii kempuje nebo jak probíhá rodinná rada, kde se rozhoduje o důležitých rodinných záležitostech. Hlavně si ale ukážeme spoustu zajímavostí, které jsou symbolické pouze pro Saudskou Arábii. Pouštní království 21. století.
 
CO ČINÍ CESTOVÁNÍ S LOST CZECH MAN TAK VÝJIMEČNÉ
Především setkávání s obyčejnými lidmi. Uprostřed zasněžených hor, rozpálených pouští nebo v nedostupné džungli. Tam všude můžete být svědky neuvěřitelných příběhů, které vám nenabídne žádná cestovní kancelář. Křesťanský klášter, muslimská mešita, budhistický chrám nebo pastevecká jurta. To je jen malý výčet míst, kde při své cestě spal a potkal zajímavé lidi a slyšel neuvěřitelné lidské příběhy. Staňte se součástí cestovatelských vyprávění, která zaujala již tisíce fanoušků!
 
KDO JE LOST CZECH MAN
Cestovatel Martin Půlpán již navštívil 86 zemí. Jeho poslední rok a půl dlouhá cesta jej zavedla do celkem dvaceti jedna států a z Evropy dojel až do jihoasijské Barmy, kde jeho cesta po šedesáti sedmi tisících kilometrech dočasně skončila.
V září 2018 si zabalil malý batoh a bez využívání letadel a bez plánu se vypravil na cestu do neznáma. V bulharské Sofii se poprvé v životě postavil k dálnici a začal stopovat směr Turecko, přes které dojel do Íránu, kde strávil tři měsíce chozením a objevováním bývalé Perské říše. Začátek roku 2019 trávil pod Kavkazem v Arménii, Gruzii a Ázerbájdžánu a navštívil i jedno z nejzajímavějších míst bývalého Sovětského svazu, kterým je neuznaná republika Abcházie. Lodí přes Kaspické moře doplul do Turkmenistánu, který se pravidelně umisťuje mezi nejméně navštěvovanými zeměmi na světě. Po stopách dávných karavan projel Uzbekistán a Kazachstán a prošel nebeské hory Ťan-šan v Kyrgyzstánu. V Tádžikistánu poté pěšky prošel pohoří Pamír na hranici s Afghánistánem a Čínou. Po více jak osmi hodinovém výslechu poté překročil hranice do Číny a doputoval do bájného města Kashgar ze kterého přes pouště Taklamakan a Gobi doputoval až do císařského města Xian, kde po jedenácti měsících ukončil svou cestu po Hedvábné stezce. Svůj první rok na cestě zakončil v Hongkongu a Macau, zvláštních územích ČLR, odkud se vydal objevovat jihovýchodní Asii. Ve Vietnamu, Laosu, Kambodži a Thajsku poté hledal nejenom tajemné chrámy ztracené v džungli, ale i malá horská etnika v neturistických oblastech. Po celkem roce a půl na cestě byla bohužel jeho cesta v březnu 2020 nedobrovolně ukončena v Myanmaru, bývalé Barmě.
???? VÍCE INFORMACÍ O LOST CZECH MAN: www.lostczechman.com

 

Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00 |  Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00