Práh jižní Morava, z.ú. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
BUĎTE S NÁMI ONLINE!

Divoká Montana a Yellowstone - Ondra Bačík

Datum: 30/11/2023Čas: 19:00Místo: SálCena: 70 Kč Kategorie: Přednášky

FB událost ZDE.

 

"Divoká Montana a Yellowstone"

 

Přednáší Ondra Bačík

 

Montana je nádherná země na severu USA: je větší než Německo, ale žije tu 80 x méně lidí a divočina je kam oko dohlédne. Na západě se do nebes tyčí mohutné Skalisté hory s Národním parkem Glacier a na východě jsou rozlehlé prérie. Slavný Yellowstone nalezneme jižněji, ve státě Wyoming. V jeho pestré krajině uvidíme nejen slavné zázraky přírody, ale na trecích projdeme i panenskou divočinou bez lidí. Setkání se stády bizonů vás vždy ohromí, obzvláště když je to v období bizoní říje! Kromě toho uvidíme vidlorohy, vlky, orly a také medvědy.
Oblasti Montany a Wyomingu mají neobyčejnou sílu: jsou takřka nekonečné, nejméně osídlené v USA a mají atmosféru Divokého západu. V prériích Montany dokonce budeme žít mezi prérijními Indiány a projdeme se po slavném bojišti Little Bighorn, kde padl generál Custer. V podhůří Black Hills se vysoko nad okolní krajinu vypíná přírodní a duchovní monument Devils Tower.
Vstupné: dobrovolné (nikoliv bezplatné), doporučené je 70 Kč
Výtěžek bude věnován na ochranu přírody Jeseníků.
Otevírací doba
Po: 13:00 - 22:00 |  Út - Pá: 9:00 - 22:00
Kontakt
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prahjm.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00