Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Zpět do kategorie: Pořádaní kulturních akcí

Přednášky u nás pořádá Vzdělávací centrum. Při splnění těchto podmínek lze v Café Práh pořádat Vaši přednášku a zařadit ji do programu:

 • Aby byla akce zařazena do programu Café Práh musí zapadat do dramaturgického plánu (rozhoduje produkční). Preferovány jsou cestovatelské a kulturní přednášky. V programu jsou jen akce veřejné. Přednášky soukromé, poradní, zdravotní či týkající se "smyslu života" mají stanovenu cenu pronájmu dle domluvy.
 • Pokud je u přednášky zařazené do programu požadováno přednášejícím vybírat pevně stanovené vstupné, zajistí si 30 min před začátkem svého prodejce, kterému předáme vstupenky k jeho prodeji. Část vybraného vstupného (40%) dle domluvy připadne pak Café Práh na pokrytí nákladů (přichystání techniky, židlí atd.). Při výběru dobrovolného vstupného si Café Práh nic nenechává a vše patří přednášejícímu.
 • Přednášející si zajistí vlastní notebook se vstupem HDMI pro kabel projektoru. Café Práh zajistí  projektor a projekční plátno. V případě zájmu jde domluvit ozvučení pro projekci videí či doplňkové hudby. Mikrofon někdy není v malém prostoru kavárny zapotřebí ve velkém sále chystáme vždy.
 • Přednášející zajistí propagaci akce: pošle produkčnímu plakát v JPG, link na FB událost, info. o přednášce na web CP. Akce platící pronájem toto nemusí udělat.
 • Pro propagaci je dobré do Vaši Fb události přidávat před přednáškou pravidelné novinky, které zvýší zájem o přednášku.
 • Začátek přednášek je v 19:00 (sál) a v 20:00 (malý sál). Příchod přednášejícího 60 min před začátkem na technickou zkoušku (Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno). Obsah přednášky (fotky atd.) by měl být ideálně uložen v notebooku přednášejícího, ale i na externím disku (flashce, externím disku atd.) pro případ technické závady notebooku.
 • Výše vstupného je na přednášejícím. Doporučuje vstupné dobrovolné, které se lépe inzeruje v propagaci a je možné, že v tomto případě přijde i více diváků.
 • Délka přednášky nejméně 60 min a nejvíce 120 min. Podmínkou zapůjčení techniky je dodržení konání pauzy nejlépe v polovině přednášky, ve které se diváci u baru občerství. 

V případě souhlasu s podmínkami vyplňte prosím tyto údaje a zašlete na email produkčního: michal.simicek@volny.cz

 1. Název přednášky: doplňte
 2. Přednáší: doplňte
 3. Krátky propagační text k přednášce: doplňte
 4. Email pro kontakt:
 5. Odhadovaný počet diváků: doplňte
 6. Vstupné: doplňte
 7. Je promítající z Brna? ANO - NE
 8. Délka přednášky s pauzou: doplňte
 9. Potřebujete nazvučení přednášky pro pouštění videa a hudby? ANO - NE
 10. V případě cestovatelské přednášky zašlete v příloze 1 prezentovanou fotografii.
 11. Jste ve spolupráci či zastoupení s nějakou cestovní kanceláří? ANO - NE
 12. Souhlasím s podmínkami pořádání přednášky v Café Práh? ANO - NE

Vzdělávací centrum - obecně

Od září 2021 byla uvedena v činnost nová organizační koncepce, která vznikla z důvodu zvyšujícího se počtu přednášek pořádaných v prostorách Café Práh a zvyšujícího se zájmu o ně. Změna byla umožněna akreditací našich vlastních vzdělávacích kurzů, a proto vzniklo samostatné Vzdělávací centrum. Kompletně zajišťuje vzdělávací akce a obdobné samofinancovatelné aktivity (semináře, přednášky, workshopy).  Toto středisko vedené Jaroslavem Hemalou funguje vedle činnosti kulturního klubu Café Práh (vedoucí Mgr. Michal Šimíček), který pořádá pouze kulturní akce zaměřené na uměleckou činnost (koncerty, divadla, výstavy atd.). Kontakt na Vzdělávací centrum.

Plakát Café práh na leden 2022

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00