Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Nacházíte se v sekci: úvodní strana

Užijte si kulturní akce a podpořte Café Práh. Cena vstupenek pro zhlédnutí nejlepších přednášek:
100 Kč - základní vstupné
150 Kč - sleduje více osob
200 Kč - vstupenka a dar pro tréninkovou kavárnu Café Práh

Informace: Po zaplacení příjde na Váš email kód, kterým si odemknete záznam. Může odemknout pro sebe a nebo třeba kód darovat někomu jinému. Po jedné aktivaci se kód zneplatní. Záznam můžete sledovat vícekrát nebo pustit postupně.

Odkazy na vstupenky jsou u každé přednášky. Všechna videa a živé streamy Café Práh najdete vždy také přehledně přímo na streamio.cz na našem kanálu ZDE. Vše je kvalitní videoprodukce - natáčí se na 3 kamery s živým střihem. Můžete se těšit na prvotřídní přednáškovou kvalitu!
 
--------------------------------------
 

VIDEOZÁZNAM: Kanada - Ondra Bačík /přednáška/ NOVINKA
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu: ZDE

 
Pojďme si společně užít nevšední příběh z velké výpravy do kanadské divočiny 2019. Dozvíte se spoustu praktických rad a informací, prožijete dobrodružné příběhy a setkání s divokými zvířaty v prostředí nejkrásnějších míst kanadských Rocky Mountains. Uvidíme nejen známé záběry fascinujícího Moraine Lake, ale především vás vezmu do oblastí, kde nepotkáte člověka. Zato medvědi, horští lvi, wapiti, losi, bizoni a orli jsou tady doma. A o setkání s medvědy opravdu nebyla nouze, takže si povíme, jak s nimi na trecích v divočině dobře vycházet :)  Chybět nebude ani 50 km dlouhý Berg Lake Trail k nejvyšší hoře kanadských Rockies, Mt. Robson. Jedinečné záběry, videa a silné příběhy. Přednáší Ondra Bačík.

--------------------------------------

VIDEOZÁZNAM: Norsko - David Varga /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu: ZDE
Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uchvátí i nejnáročnější krajinkáře a turisty. Ledovce, fjordy, hory, útesy, pláže, lesy, tundru i široké pláně plné sobů. Norsko má všechno! Na dalekém severu ukrytém za polárním kruhem, kde se střídají polární dny s polárními nocemi. Do oblasti, ve které je možné v přímém přenosu sledovat ohromující migraci sobích stád napříč Laponskem, přespat v „hobití chatce“ postavené z odpadků vyplavených z oceánu a nebo taky pozorovat polární záři, vezme diváky cestovatel a fotograf David Varga. Zavede je na vzdálené souostroví Lofoty, provede je po hornatém ostrovu Senja, přihodí užitečné tipy a představí i krátký film natočený z ptačí perspektivy. David Varga: Fotograf, cestovatel a dobrodruh, který se v rámci svých cest zamiloval do Islandu a tento magický ostrov navštívil celkem už víc než 10krát. Focení a cestování se věnuje víceméně jen ve volném času vedle náročné práce ve finančním odvětví, i proto v rámci svých cest vyhledává opuštěná místa a panenskou přírodu, jako například právě na Islandu a nebo v severním Norsku. Víc o něm je možné najít zde. Zakoupením vstupenky podpoří účastníci akce tréninkovou kavárnu Café Práh. Přednáší David Varga.

--------------------------------------

VIDEOZÁZNAM: Island - David Varga /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

V poslední době je Island snad největší cestovatelský hit. Neuvěřitelná ukázka různorodosti a úžasů přírody v obrovské koncentraci na tak malém prostoru, a zároveň také nejmladší ostrov Evropy. Člověk se tu doslova může projít po tři roky staré ztuhnuté lávě. Nespočet vodopádů, ledovců, sopek, pestrobarevných domečků a všude kopec prostoru a volnosti. Je to ale také nejbohatší kulturní scéna za polárním kruhem. No a to nejlepší nakonec – koupání v geotermálních pramenech ve volné přírodě. Ideálně pak s pivem v ruce a pozorovat u toho polární záři. Ať už chce člověk tuto zemi procestovat, nebo zde nějakou dobu žít, je velmi důležité najít vždy tu správnou cestu, která pro něj nebude tak finančně náročná. Na této přednášce se divák dozví, jak nejlépe za malé náklady tuto krásnou zemi procestovat a co si na Islandu rozhodně nenechat ujít. Přednáší David Varga.

--------------------------------------


VIDEOZÁZNAM: Alajška - Lukáš Lacko /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

Cestovatelské promítání o létu stráveném prací s koňmi na Aljašce.Za tři a půl měsíce práce na Aljašce se toho dá stihnout opravdu hodně. Například zažít všechny čtyři roční období, přežít návštěvu hladového grizzlyho nebo si splnit dětský sen a na treku potkat medvědici s mláďaty. Dobrodružné zážitky uprostřed krásných scenérií.
Přednáší Lukáš Lacko. Přednáška ve slovenštině.

--------------------------------------


 

VIDEOZÁZNAM: Průšvihy na cestách /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

Taky toužíš objevovat svět, jenže tě před každou cestou zastaví desítky výmluv, protože se obáváš, co všechno by se mohlo pokazit? Zajímá tě, jak i po sebevětších cestovatelských průšvizích mít chuť to opět zopakovat? Tak se připoj na online stream cestovatelské přednášky plné komických historek, u kterých se věci zrovna dvakrát nepovedly. Bude to o napětí, smíchu, slzách, neuvěřitelných koncích, ponaučení a závěrem o velké chuti vycestovat. Odreaguješ se a zasměješ cizímu neštěstí. Uvidíš, že když to zvládla Bára, zvládneš to taky. A až pomine celosvětová pandemie, nic tě v objevování tuzemska i zahraničí nezastaví :)
Historkami vás provede Barbora Vacková a budou např. z Thajska, Filipín, Vietnamu, USA, Evropy i z Tanzanie.

--------------------------------------


VIDEOZÁZNAM: Kostarika - David Varga /přednáška/
Možnost koupit vstupenku pro zhlédnutí záznamu ZDE.

Cestovatel a fotograf, David Varga, píše:
"Kostarika je nádherná zelená země plná pralesů, hor, sopek, pláží, termálních pramenů, vodopádů, národních parků i exotických zvířat. Člověk si zde může jeden den užít úchvatné surfování ve vlnách Pacifiku a druhý den azurovou barvu teplého Karibského moře. Často se jí taky říká "zelený klenot Střední Ameriky" a tato země toho nabízí opravdu mnoho! Zároveň je však Kostarika i zemí mnoha kontrastů a ne všechno je tam tak růžové (nebo zelené), jak se může zdát. A to až tak, že si dokonce nejsem jistý, jestli se tam ještě někdy vydáme znovu. Premiéra promítání o tom, jak jsme po Kostarice tři týdny cestovali, co všechno jsme se dozvěděli, co nás trápilo nebo se nám nelíbilo, ale taky hlavně co všechno jsme vyfotili a natočili!" Přednáší David Varga.

Aktuálně

Café Práh -  program na říjen 2021

Program na říjen je pro vás připraven. Podívejte se do na kalendáře akcí na podrobnosti ZDE.

 
 
PROGRAM
 
07.10./čt/Kávový kvíz/soutěž/café/19:00/60,-
08.10./pa/Folk Team/koncert/sál /19:30/0,-
11.10./po/Divadlo Prkno: Brejle/divadlo/sál/19:00/50,-
12.10./út/Noc dokumentu I./projekce/sál/19:00/0,-
13.10./st/Groovey – Simon & Garfunkel revival/koncert/sál/19:00/180,-
13.10./st/Nepál/přednáška/malý sál/20:00/0,-
14.10./čt/Bokomara, F.T. Prim/koncert/sál/19:00 /150,-
15.10./pa/Madeira a Porto Santo - Perla v Atlantiku/přednáška/malý sál/20:00/0,-
18.10./po/Monty – křest alba/koncert/sál/19:30/130,-
19.10./út/Večer písničkářů/koncert/sál/ 19:00/150,-
19.10./út/Noc dokumentu II./projekce/malý sál/19:30/0,-
20.10./st/Indie: Těžko uvěřitelná země /přednáška/sál/19:00/150,-
20.10./st/Minimaxband/koncert/café/20:00/0,-
21.10./čt/Kolumbie a Guatemala /přednáška/sál/19:00/150,-
22.10./pa/Sedmero druhů lásky ve čtveru ročních období/divadlo/sál/19:00/100,-
22.10./pa/Klára Veselá – křest alba/koncert/café/19:30/0,-
25.10./po/Pavel Čadek/koncert/sál/20:00/250,-
27.10./st/Impro Džow/improshow/sál/19:30/100,-

O kavárně

Kavárnu Café Práh provozuje Práh jižní Morava, z.ú., kde obsluhují lidé s duševním onemocněním. Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školy.  Uživatelé služeb Práh jižní Morava, z.ú., zde mají možnost naučit se zvládat i obtížné a stresové situace. Do naší kavárny můžete přijít nejenom relaxovat, ale také pracovat, máme zde vyhraněný kout pro pracovní schůzky s možností připojení k internetu. Při návštěvě kavárny si můžete také prohlednout výrobky z našich chráněných dílen, popřípadě si můžete také nějaký výrobek zakoupit v našem Obchůdku. V prostorách kavárny pořádáme také různé kulturní akce (koncerty, čtení poezie, promítání atd. Nabízíme také možnost pořádání firemních nebo rodinných večírků do 50 osob. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.

Podpořte Práh Jižní Morava

Fandíte tomu, co děláme? Dnes máte příležitost nás podpořit pomocí online nakupování. Díky platformě Givt.cz se můžete jedním kliknutím postarat o to, že několik procent z vaší útraty v partnerských e-shopech poputuje na pomoc naší činnosti. Vybírat si můžete z více než 800 prodejců se vším možným včetně Mallu, Notina, Dr. Maxe, Knih Dobrovský nebo Zoot. Proč si neudělat radost a zároveň pomoct dobré věci? Návod na použití Givt.cz, naleznete zde: https://givt.cz/jak-to-funguje

O Café Práh

Cafe Práh je tréninková kavárna, kterou provozuje Práh jižní Morava, z.ú., kde obsluhují lidé s duševním onemocněním.

Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školy.

Uživatelé služeb Práh jižní Morava, z.ú. za podpory asistentů nácvikových míst zde mají možnost naučit se zvládat i obtížné a stresové situace.

V současné době v kavárně mimo jiné realizujeme projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ a na celoroční kulturní a uměleckou činnost kavárny přispívá dotací statutární město Brno. Projekt této tréninkové kavárny získal finanční podporu z evropských strukturálních fondů EU. Provoz kavárny byl zahájen 10.10.2005 a během naplňování projektu zde bylo vytvořeno osm pracovních míst. Někteří uživatelé služeb, kteří zde v roce 2005 začínali,   již pracují v běžném pracovním prostředí a do kavárny docházejí jako hosté.

Kavárna je nekuřácká, s vyhrazeným prostorem pro pracovní setkávání a s místem pro prodej výrobků chráněných dílen. Jsou v ní pořádány vernisáže, autorská čtení, koncerty, firemní setkávání.....

Věříme, že se Vám v kavárně bude líbit.

Co nabízíme

Přijďte se k nám podívat. Nabízíme Vám výběr z velmi bohatého nápojového lístku a možnost příjemného, ničím nerušeného posezení v nekuřáckých prostorách naší kavárny.

Do naší kavárny můžete přijít nejenom relaxovat, ale také pracovat, máme zde vyhraněný kout pro pracovní schůzky s možností připojení k internetu.

Při návštěvě kavárny si můžete také prohlednout výrobky z našich chráněných dílen, popřípadě si můžete také nějaký výrobek zakoupit v našem Obchůdku.

V prostorách kavárny pořádáme také různé kulturní akce (koncerty, čtení poezie, promítání atd.)

Nabízíme také možnost pořádání firemních nebo rodinných večírků do 50 osob. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Sociálně terapeutická dílna & Sociální firma

V době do 13 hodin je kavárna v režimu sociálně terapeutické dílny, která je sociální službou podle zákona č. 108/2006 Sb. V tuto dobu si uživatelé dílny mají možnost trénovat potřebné pracovní a sociální dovednosti, které potřebují k získání míst na běžném pracovním trhu. Z toho důvodu nemáme zakalkulovaný zisk z prodeje a dopoledne poskytujeme 30 % slevu na veškeré nápoje. 

V odpoledních hodinách funguje kavárna jako sociální firma. Pracují zde zaměstnanci na chráněných místech, jejich pracovní dovednosti jsou na takové kvalitativní úrovni, že jim za odvedenou práci náleží mzda. Z prodeje výrobků v tuto dobu započítáváme zisk. 

Plakát Café Práh na říjen 2021

 
 


Projekt „Zajištění vybraných služeb sociální prevence na území Jihomoravského kraje“ je financován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kulturní a umělecká činnost Café Práh se v letech 2017 - 2020 uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.


Otevírací doba:
Po: 13:00 - 22:00
Ut - Pa: 9:00 - 22:00
Ne: 10:00 - 14:00
Kontakt:
Tel.: +420 734 850 549
Email: kavarna@prah-brno.cz
Ve Vaňkovce 1, Brno 602 00